Вчені із Західного університету в Канаді досліджували вплив комп’ютерних ігор на здоров’я та дійшли несподіваних висновків. З’ясувалося, що такі ігри є корисними для душевного здоров’я.
Що ще відомо
За словами професора Едріана Оуена, люди, які грають в одну і ту ж гру від 5 годин на тиждень або більше, когнітивно відповідають людям, які молодші за них на 13,7 роки і не грають. Ті, що грають рідше і в різні ігри, показують такі ж розумові здібності, як у людей, що повністю ігнорують геймінг молодше на 5,2 роки.
У дослідженні взяли участь близько тисячі людей віком від 18 до 87 років. Їм пропонувалося відповісти на питання про їх здоров’я, спосіб життя, рівень освіти та статус зайнятості, після чого вони проходили тестування з різних аспектів когнітивного розвитку.
Вчених здивувало, що відеоігри приносять користь мізкам, адже зазвичай вважається, що геймінг досить тупе заняття. Але ні, геймерам доводиться блискавично приймати рішення, вибираючи оптимальний варіант із кількох можливих, і брати на себе відповідальність за свої дії. Занурюючись у гру, вони відчувають величезний спектр емоцій, від вкрай негативних до вкрай позитивних, що сприяє викиду гормонів та тренуванню мозку до дій в екстремальних ситуаціях.
Вчені дійшли висновку, що комп’ютерні ігри добре розвивають розумову активність і уповільнюють старіння мозку. Їхнє дослідження також підтвердило те, наскільки важливо займатися спортом: ті, хто ведуть фізично активний спосіб життя, вдвічі рідше стикаються з депресивним станом і в півтора рази рідше страждають від підвищеної тривожності. Дослідники вважають, що для профілактики здоров’я слід чергувати різні види активності як ігри перед монітором або телевізором, так і спортивні заняття в тренажерному залі або на свіжому повітрі. Перше зміцнює розум, друге робить тіло витривалішим, а в поєднанні все це робить людину здоровою та щасливою.