Час читання: 2 хв.Росія вважається другою у світі за ядерним потенціалом. На першому місці – США. В окупантів присутня ядерна тріада, запуски якої ведуться з підземних шахт. Дві головні ракети з неї, УР-100Н і Р-36М, з 2014 року не обслуговуються українським “Південмашем”. У самої РФ немає потрібного технологічного циклу. Про це розповів військовий експерт Петро Черник.
Рашисти створили “Сармат” із дальністю до 11000 км. Вона може мати до 10 боєголовок на 100-150 кілотонн, швидкість розгону до 28 махів. Ця ракета мала замінити попередні. Але всі чули про вибух. Напрошується висновок про те, що пускові шахтного типу у Кремля деградовані як явище.
“Відновити вони не зможуть. А якщо візьмуться відновлювати, то будуть сипати мільярди доларів. Нехай сиплють. Попри великий бюджет на наступний рік понад 140 мільярдів доларів – це означає відривати від чогось іншого. Від снарядів, зокрема”, – наголосив Черник.
В арсеналі країни-терористки також є рухома установка РС-24 Ярс і підводний флот. В останньому випадку фігурує інформація про підводні човни типу “Дельфін”, “Борей”, “Антей”, “Кондор”, “Ясень”. Їхній сумарний залп становить до 200 ракет. Плюс, в активі окупантів літак Ту-95МС. Попри те, що він старий, він може нести одну ракету Х-102 з боєголовкою на мегатонну. “Іскандери” існують у варіації з ядерною бойовою частиною. Це ж у “Калібра” і “Кинджала”.
“Тому не варто їх ховати і думати, що в них там усе мотлох. Підкреслю, що шахтне базування – точно мотлох. А ці ресурси у них ще є. Так, МіГ-31К уже не зможуть будувати. Ту-95МС рухається до свого завершення. Але “Іскандери” і “Калібри” стоять у них на конвеєрі. Вмонтувати туди ядерну боєголовку проблеми не становить. Пускові установки у них для цього є”, – резюмував Петро Чернік.
Реклама