Новини України та Світу

П’ять міст, де штучний інтелект радикально трансформує життя

Share
Час читання: 2 хв.

Штучний інтелект (ШІ) вже не є фантастикою — він активно змінює життя людей у багатьох містах світу, покращуючи інфраструктуру, управління ресурсами та комфорт для громадян. З кожним роком ці технології стають дедалі важливішою частиною міського життя.

РБК-Україна (проект Styler) в рамках дослідження Всесвітнього економічного форуму The World Economic Forum розглядає п’ять передових міст, де ШІ не тільки підвищує якість життя, а й формує майбутнє міських просторів.

Буенос-Айрес (універсальний чат-бот)
Столиця Аргентини запустила свій чат-бот “Boti” ще у 2019 році. Завдяки розвитку генеративного ШІ, “Boti” досяг рекорду в 11 мільйонів розмов у січні 2022 року та став основним каналом комунікації для громадян. Спочатку він використовувався для тестування та вакцинації під час пандемії, але тепер також пропонує послуги прокату велосипедів та соціальної допомоги.

Сінгапур (100 інновацій на основі генеративного ШІ)
Сінгапур став першим містом у світі, яке створило цифровий двійник – віртуальну модель міста. Після урядової ініціативи минулого року було розроблено понад 100 рішень на основі генеративного ШІ, включаючи нові навчальні контенти та чат-боти для громадських центрів. Сінгапур активно використовує ШІ для розвитку економіки, запроваджуючи нову Національну стратегію ШІ наприкінці 2023 року.

Амстердам (створення екологічних матеріалів)
В університеті Амстердама розробляють нові стійкі матеріали за допомогою генеративного ШІ. Проект “Штучний інтелект для стійких молекул та матеріалів” (AI4SMM) використовує ШІ для створення нових молекул та матеріалів, таких як солі для зберігання енергії, стійка сталь і безпечні пластики.

Даллас (автономні автомобілі нового рівня)
В Далласі тестують новий тип автономних вантажівок, які використовують генеративний ШІ для навчання. Вони оснащені лідарними датчиками, що дозволяють створювати тривимірні карти оточення транспортного засобу та прогнозувати ситуації на 10 секунд вперед. Це може вирішити проблеми з затримками в ланцюгах постачання та зменшити викиди вуглецю.

Бостон (велосипедне майбутнє)
Бостон прагне стати дружнім до велосипедистів, використовуючи генеративний ШІ для моделювання велосипедної інфраструктури. Місто планує адаптувати успішний досвід Копенгагена до своєї інфраструктури, що дозволить жителям краще уявити, як зміниться міське середовище при розвитку велосипедної мережі.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Дизайн Samsung Galaxy A26 показали на якісних рендерах

    Надійний інсайдер під ніком OnLeaks опублікував серію деталізованих зображень ще не анонсованого смартфона. Крім того,…

    15.11.2024

    iOS 18.1 змушує iPhone перезавантажуватися після трьох днів бездіяльності

    Коли вийшла iOS 18, Apple додала дуже цікаву фішку. Тепер iPhone автоматично перезавантажується кожні три…

    15.11.2024

    Як зрозуміти, що додаток збирає ваші дані без дозволу

    Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…

    14.11.2024

    Google робить свій смартфон потужнішим за допомогою Linux

    В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…

    14.11.2024

    Apple набирає обертів у галузі ШІ, поки конкуренти зволікають у розвитку

    Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…

    14.11.2024

    В Україні зросла кількість злочинів за участю популярних додатків

    За останні кілька років все частіше виявляється, що месенджери використовуються як інструменти для злочинів. З…

    14.11.2024