У четвер Сполучені Штати, Великобританія та Європейський Союз підписали перший «юридично зобов’язуючий» міжнародний договір з питань штучного інтелекту, відомий як Конвенція з штучного інтелекту, повідомляють ЗМІ.
На відміну від нещодавно прийнятого Закону ЄС про штучний інтелект, який регулює технології на внутрішньому ринку ЄС, Конвенція, ініційована Радою Європи, фокусується на захисті прав людей у контексті штучного інтелекту. Її мета — зменшення ризиків, пов’язаних з цією технологією, і підтримка відповідальних інновацій.
Франческа Фануччі, експерт з правових питань Європейського центру некомерційного права, висловила занепокоєння щодо ефективності договору. Вона зазначила, що договір містить лише загальні принципи, що, на її думку, підриває юридичну визначеність і можливість його застосування. Фануччі також розкритикувала договір за винятки для систем штучного інтелекту, що використовуються для національної безпеки, та за нерівний підхід до використання штучного інтелекту в приватному і державному секторах.