Новини України та Світу

Експерт зі штучного інтелекту поділився прогнозами на 2025 рік

Share
Час читання: < 1 хв.

У своїй книзі «Сингулярність ближче» (Singularity is Nearer) винахідник Рей Курцвейл пропонує кілька прогнозів щодо майбутнього розвитку штучного інтелекту.

За його словами, штучний інтелект загального призначення (AGI) досягне рівня когнітивних здібностей людини або навіть перевершить його. Сьогоднішні моделі ШІ, такі як ChatGPT для тексту або DALL-E і Midjourney для зображень, спеціалізуються на окремих завданнях. Але AGI, як передбачається, буде здатен виконувати будь-які завдання, вчитися новому, адаптуватися до різних ситуацій і навіть розуміти людський розум. Курцвейл прогнозує появу такого ШІ вже до 2029 року.

Крім того, він вважає, що ми наближаємося до моменту, коли зможемо не просто уповільнювати старіння, а й повністю його подолати. Це може статися вже протягом наступних 5-10 років, оскільки ШІ значно прискорює розвиток медицини та відкриття нових ліків.

Курцвейл також передбачає, що незабаром людство об’єднається зі штучним інтелектом. До 2045 року, за його прогнозами, ШІ може вийти за межі нашого контролю, що буде пов’язано з настанням технологічної сингулярності – явища, яке настільки перевершить наше розуміння, що передбачити його наслідки буде практично неможливо.

Врешті-решт, Курцвейл вважає, що людство зіллється зі ШІ, створивши нову форму інтелекту. Це призведе до значного зростання рівня інтелекту, а нанотехнології відіграватимуть ключову роль у поєднанні людського мозку з комп’ютерами, створюючи безшовний інтерфейс між ними.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Samsung планує зробити 12 ГБ оперативної пам’яті базовою у флагманах

    Відомий інсайдер Абішек Ядав повідомив, що Samsung відмовляється від ОЗП на 8 ГБ у флагманських…

    22.12.2024

    lifecell повідомив про великий приплив користувачів від Київстар та Vodafone

    Останнім часом в Україні стало дуже помітно, що база даних, через яку переносимо номери між…

    21.12.2024

    Що потрібно знати українцям про спілкування з близькими в Росії через WhatsApp

    З 19 грудня 2024 року WhatsApp був включений до реєстру організаторів поширення інформації в росії,…

    21.12.2024

    Інсайдери розкрили, наскільки тонким буде Samsung Galaxy S25 Slim

    Наступного року Samsung Galaxy S25 Slim доведеться поборотися за гаманці покупців з iPhone 17 Air.…

    21.12.2024

    Тизер “Супермена” встановив рекорд із 250 мільйонами переглядів

    Тизер-трейлер нового фільму про Супермена став справжньою сенсацією, зібравши рекордну кількість переглядів за першу добу.…

    21.12.2024

    Тонкий, потужний і сучасний: особливості Galaxy S25 Slim

    Довгий час я намагався не обговорювати смартфони Samsung, а точніше серію S25. Звичайно, чутки про…

    21.12.2024