Російські терористи продовжують знищувати мирні міста та селища України. 8 липня окупанти здійснили чергову атаку на Київ, використовуючи ракети типу “Кинджал”, які запускають з винищувачів МіГ-31К.
Що це за ракета, її характеристики та яку загрозу вона становить для українців.
“Кинджал” є модифікацією балістичної ракети системи Іскандер. Вона перебуває на озброєнні армії РФ з 2017 року і вже кілька разів використовувалась проти України та її мирних жителів.
Характеристики надзвукової ракети “Кинджал”
Ракети “Кинджал” небезпечніші за інші через їхню здатність летіти з гіперзвуковою швидкістю, що у 10 разів перевищує швидкість звуку, та маневрувати під час польоту.
Вони швидші за “Калібри” та “Іскандери”. Дальність польоту ракети сягає 2000 км, а при запуску з літака — 3000 км. За словами керівництва РФ, “Кинджал” може нести навіть ядерні боєголовки.
Загроза для українців
“Кинджал” може вражати як рухомі, так і нерухомі об’єкти. Бойова частина ракети має еквівалент 500 кг тротилу. Збивати “Кинджал” системам ППО складно, оскільки після запуску ракета підіймається на висоту до 20 км, а потім стрімко падає на ціль.
Носії ракет “Кинджал”
Ракети можуть бути запущені з:
- Літака МіГ-31К (одна ракета)
- Ту-22М (чотири ракети)
- Ту-160 (вісім ракет)
Росія працює над адаптацією літака Су-57 для носіння ракети “Кинджал”.
Кількість ракет “Кинджал” у Росії
“Кинджал” є дорогою і обмеженою в кількості зброєю. Станом на 2020 рік Росія показала всього два літаки, модифікованих для носіння “Кинджала”. Спроби адаптувати Су-57 вказують на те, що Росія має труднощі з розширенням кількості носіїв для цих ракет.