Гендиректор Nvidia Дженсен Хуанг нещодавно заявив в інтерв’ю, що в майбутньому штучний інтелект зможе генерувати в іграх не тільки кадри, але й текстури та цілі об’єкти. Ця технологія буде працювати в реальному часі, аналогічно RTX Remix, але значно покращена.
На сьогоднішній день великі мовні моделі вже працюють на настільних комп’ютерах із продуктивними відеокартами, і значний прогрес досягнуто в галузі генерації зображень за текстовими описами та навіть створення відеороликів. У ігровому сегменті Nvidia вже представила технологію RTX Remix, яка підвищує якість старих ігор, збільшуючи роздільну здатність текстур, коригуючи об’єктні сітки та освітлення, а також додаючи підтримку таких технологій, як трасування променів. Однак ці операції виконуються не в реальному часі, а вимагають встановлення спеціального програмного забезпечення та підготовки бібліотек.
Дженсен Хуанг упевнений, що в перспективі з’являться технології, які дозволять геймерам удосконалювати ігровий процес у реальному часі, діючи як аналоги RTX Remix, але з миттєвим застосуванням змін.
У недавній бесіді з Йеном Катрессом (Ian Cutress) Хуанг, зокрема, зазначив: «ШІ для ігор — ми вже застосовуємо його для нейрографіки, можемо генерувати пікселі на основі кількох пікселів на вході. Ми також генеруємо кадри між кадрами – це не інтерполяція, а генерація. У майбутньому ми навіть генеруватимемо текстури та об’єкти; об’єкти зможуть бути нижчої якості, а ми зможемо робити їх краще. Ми також генеруватимемо персонажів в іграх: уявіть собі групу із шести осіб: двоє будуть реальними, а решта — створеними ШІ для довгострокового використання. Ігри будуть створюватися з використанням ШІ, у них усередині буде ШІ, і ви зможете змусити ПК стати ШІ за допомогою G-Assist».
Технологія Nvidia RTX Remix дійсно допомагає покращувати якість ігрових об’єктів, але, за словами Дженсена Хуанга, вона зможе працювати як теперішня DLSS, але вже без участі самих гравців. Однією з останніх технологій у цій галузі, про яку Nvidia розповіла нещодавно, стала ACE – генерація неігрових персонажів, які можуть спілкуватися з геймерами за допомогою генеративного ІІ. Щоправда, поки що жодна з ігрових студій не повідомила про готовність використовувати це рішення.