У сучасному світі люди взаємодіють зі штучним інтелектом в інтернеті не лише частіше, ніж будь-коли, але й частіше, ніж їм здається. Нейронні мережі стають все більш просунутими, і відрізнити їх від людини не так просто. Це підтверджує дослідження, проведене Інститутом інженерів електротехніки та електроніки (IEEE). У рамках цього дослідження респондентам пропонувалося поспілкуватися з чотирма агентами, серед яких була лише одна людина.
Метою дослідження було визначити, чи зможуть учасники відрізнити синтетичного співрозмовника від живої людини. Це дослідження є сучасною інтерпретацією тесту, запропонованого знаменитим математиком Аланом Т’юрінгом ще в 1950 році. Тест вважається пройденим, якщо ШІ-алгоритм у спілкуванні з людиною може змусити її думати, що розмову з нею веде інша людина.
У тестуванні взяли участь 500 осіб, які деякий час по черзі розмовляли з чотирма агентами, одним з яких була людина, а ще три — програмні продукти, такі як написаний у 60-ті роки минулого століття віртуальний співрозмовник ELIZA та сучасні чат-боти, побудовані на базі великих мовних моделей GPT-3.5 та GPT-4 (остання також є основою популярного ШІ-бота ChatGPT).
Респонденти по п’ять хвилин розмовляли з кожним із агентів, після чого вони мали сказати, з ким, на їхню думку, вони розмовляли — з людиною чи чат-ботом. У результаті було встановлено, що 54% учасників тестування прийняли GPT-4 за особу. ELIZA, яка не має в арсеналі великої мовної моделі та архітектури нейромережі, була визнана людиною лише у 22% випадків. Алгоритм на базі GPT-3.5 визнали людиною в 50% випадків, а людину впізнали у 67% випадків.
«Машини можуть міркувати, змішуючи воєдино правдоподібні обґрунтування речей постфактуму, як це роблять люди. Вони можуть бути схильні до когнітивних упереджень, ними можна маніпулювати, і вони стають все більш оманливими. Все це означає, що в ШІ-системах виражаються людські недоліки і чудасії, що робить їх більш схожими на людину, ніж попередні подібні рішення, які мали в арсеналі лише список готових відповідей наперед», — прокоментував результати роботи один із дослідників.
Google презентувала нову архітектуру нейронних мереж під назвою Titans, яка, за словами її розробників, дозволяє…
Смартфон Google Pixel 8a очолив рейтинг найкращих недорогих смартфонів на початок 2025 року за версією…
Найближчими місяцями Apple планує запустити новий Mac Pro, який, як очікується, стане найпотужнішим пристроєм у…
США запроваджують жорсткіші обмеження на експорт чипів та технологій штучного інтелекту, прагнучи зберегти перевагу у…
Згідно з джерелом, пристрій буде доступний для попередніх замовлень одразу після офіційного анонсу та надійде…
Нещодавно вчені зробили вражаюче відкриття: штучний інтелект уже зараз може створити копію особистості людини всього…