Агентство національної безпеки США (АНБ) попередило про зростаючі загрози безпеці мобільних пристроїв. Регулярне вимкнення телефону, відключення Bluetooth, коли він не потрібен, і використання лише надійних аксесуарів – це лише деякі рекомендації, які надала спецслужба.
Мобільні пристрої, такі як смартфони та планшети, стали невід’ємною частиною нашого повсякденного життя. Однак разом із зручністю, яку вони надають, ці гаджети також відкривають нові можливості для кіберзлочинців. Як передає ресурс Zdnet , у своєму останньому звіті «Кращі практики для мобільних пристроїв» Агентство національної безпеки США попереджає про загрози кібератак на мобільні пристрої, що зростають, і дає рекомендації щодо їх захисту.
Згідно з АНБ, мобільні пристрої вразливі для різних кібератак, включаючи фішинг, шкідливі програми, перехоплення трафіку та віддалений доступ. Особливо небезпечні цільові атаки фішингу, спрямовані на зараження пристрою шкідливим ПЗ. Для захисту АНБ рекомендує користувачам вимикати та включати свої смартфони та планшети щонайменше один раз на тиждень. Це дозволить очистити оперативну пам’ять пристрою та ускладнить зловмисникам збір конфіденційних даних.
Однак вимкнення пристрою не гарантує 100% захисту. Тому АНБ також радить:
Вчасно встановлювати оновлення безпеки для програм та операційної системи. Завантажувати програми лише з офіційних магазинів програм. Не переходити за посиланнями та не відкривати вкладення у повідомленнях від невідомих відправників. Уникати використання загальнодоступних мереж Wi-Fi. Вимикати Bluetooth, коли він не використовується. Використовувати надійні паролі та біометричну автентифікацію. Підключати пристрій лише до перевірених аксесуарів та зарядних пристроїв. Вимикати служби позиціонування, коли вони не потрібні.
Для додаткового захисту також рекомендується встановити спеціалізовані програми для сканування пристрою на наявність вразливостей та шкідливих програм, наприклад Zdnet радить iVerify .
За словами експертів АНБ, загрози безпеці мобільних пристроїв тільки зростатимуть. Тому користувачам необхідно вживати активних заходів захисту своїх особистих та платіжних даних від хакерів, в руках яких сьогодні є великий арсенал інструментів зі злому та фішингу мобільних пристроїв. Виконання цих рекомендацій допоможе суттєво знизити ризики та уникнути багатьох кібератак.