Новини України та Світу

Нова технологія дозволить повністю зарядити акумулятор смартфона за одну хвилину

Share
Час читання: 2 хв.

Як би ви хотіли повністю зарядити батарею свого смартфона за одну хвилину? Це було б дуже круто, і це дозволило б виробникам смартфонів не використовувати батареї меншої ємності всередині телефонів. Це залишило б більше місця всередині цих пристроїв для додавання компонентів, необхідних для покращення обчислювальних можливостей та передачі даних. Згідно з новим дослідженням, опублікованим у Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS), передова технологія, винайдена в Університеті Колорадо, може дозволити телефонам заряджатися до 100% всього за 60 секунд.

Нова технологія базується на русі іонів через суперконденсатори. Іон – це атом, який має чистий позитивний заряд, а суперконденсатор використовується для зберігання енергії під час циклів заряджання та розряджання з високою силою струму та короткою тривалістю. У прес-релізі (через BGR) дослідник Анкур Гупта (Ankur Gupta) виявив, що якщо змусити іони рухатися більш ефективно, зарядка і вивільнення енергії відбуватиметься швидше, дозволяючи комірці всередині вашого телефону перейти від 0% до 100% за одну хвилину або менше.

Гупта зазначає, що хоча деякі з цих методів використовувалися для вивчення потоку в пористих матеріалах, таких як нафтові резервуари та фільтрація води, вони не були повністю вивчені для систем зберігання енергії. “Враховуючи критичну роль енергії в майбутньому планети, я відчув натхнення застосувати свої знання з хімічної інженерії для вдосконалення пристроїв зберігання енергії, – каже Гупта. “Мені здавалося, що ця тема була дещо недослідженою, а отже, це була ідеальна можливість”.

Гупта додає: “Основна привабливість суперконденсаторів полягає в їхній швидкості. Тож як ми можемо пришвидшити їхню зарядку та вивільнення енергії? За рахунок більш ефективного руху іонів”. Одне з найважливіших відкриттів дослідників показало, що іони рухаються інакше, ніж електрони, на перетинах крихітних нанорозмірних пор. Дослідження також показало, що рух іонів відрізняється від того, що очікувалося за законом Кірхгофа. Останній використовується для визначення сили струму в електричних ланцюгах з 1845 року.

Завдяки цьому дослідженню рух іонів у складній мережі з тисяч взаємопов’язаних пор можна змоделювати і передбачити всього за кілька хвилин. Гупта каже: “Це прорив у нашій роботі. Ми знайшли відсутню ланку”.

Невідомо, скільки часу знадобиться для того, щоб це дослідження в лабораторії перетворилося на технологію, яку можна буде знайти у вашому телефоні. Але ідея можливості миттєво заряджати батарею телефону повинна допомогти просунути дослідження вперед.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    TSMC перенесла запуск нового заводу в США на 2025 рік

    Наразі плани TSMC у Сполучених Штатах залежать від поточної політичної ситуації. Як повідомляє Digitimes, компанія…

    15.11.2024

    Samsung планує представити Galaxy S25 на початку 2025 року

    Любителі мобільних пристроїв чекають чергових флагманських смартфонів, і на черзі апарати Samsung Galaxy S. Їхня…

    15.11.2024

    Штучний інтелект Google Gemini вийшов на iPhone

    Google випустила безкоштовний застосунок чат-бота Gemini для користувачів iPhone - тепер його можна завантажити в…

    15.11.2024

    Наскільки безпечно спати зі смартфоном під подушкою

    Чесно кажучи, я теж час від часу беру телефон у ліжко, хоча знаю, що це…

    15.11.2024

    Компанія 01.ai анонсувала інноваційну ШІ-модель Yi-Lightning

    Компанія 01.ai представила нову модель ШІ Yi-Lightning, схожу з GPT-4. Для навчання моделі використовувалося 2000…

    15.11.2024

    Вийшов безкоштовний ChatGPT для Windows

    Стартап OpenAI офіційно оголосив про вихід загальнодоступної версії застосунку ChatGPT для користувачів ПК під управлінням…

    15.11.2024