Apple і Starlink викрили в зливі даних про місцезнаходження мільярдів пристроїв

Час читання: < 1 хв.
Apple і Starlink викрили в зливі даних про місцезнаходження мільярдів пристроїв

Дослідники з Університету Меріленду опублікували статтю про проблеми безпеки та конфіденційності у системах геолокації Apple та Starlink.

Реклама

Згідно з дослідженням Еріка Рея і Дейва Левіна, компанія Apple збирає дані про точне розташування всіх точок доступу Wi-Fi, які бачать її пристрої.

  • Фіксуються зокрема ідентифікатори точок доступу на кшталт MAC-адрес — BSSID.
  • Компанія повертає дані про місцезнаходження до 400 ідентифікаторів BSSID, що знаходяться поруч.
  • Таким чином, пристрої Apple визначають своє місцезнаходження на основі даних від відомих точок доступу.
  • Все це дає Apple можливість пропонувати користувачам дані про місцезнаходження без використання GPS.

Дослідники змогли відстежити переміщення окремих пристроїв у будь-якій точці світу. Вони отримали дані про 488 млн точках доступу серед більш ніж мільярда випадково згенерованих BSSID.

Отримані дані були використані дослідниками для моніторингу переміщень супутників Starlink, кожен з яких має свою точку доступу. Ці точки доступу індексуються найближчими пристроями Apple, у яких активовано служби геолокації.

  • В результаті Starlink оновили своє ПЗ, рандомізувавши BSSID пристроїв. Це ускладнило їхнє відстеження.
  • Apple змінила політику конфіденційності — з березня поточного року користувачі можуть додавати до імені мережі _nomap для виключення своєї точки доступу із системи Apple.
  • Дослідники підтвердили зниження кількості супутників Starlink, розташування яких можна визначати за допомогою системи Apple.

За словами дослідників, мобільні точки доступу Wi-Fi, що рандомізують BSSID, надають менше загроз, ніж стаціонарні. Проте Apple закликають запровадити додаткові заходи, що запобігають зловживанням використання даних про місцезнаходження.

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.