Через зниження продажів смартфонів у США компанія Apple продовжує утримувати лідируючі позиції

Час читання: 2 хв.
Через зниження продажів смартфонів у США компанія Apple продовжує утримувати лідируючі позиції

Нещодавній звіт Counterpoint Research малює картину мінливого ринку смартфонів у США. У першому кварталі 2024 року постачання скоротилося на 8% порівняно з аналогічним періодом 2023 року, що стало шостим кварталом поспіль зниження у річному обчисленні.

Реклама

Незважаючи на загальне зниження, лояльність до бренду залишається високою. Apple зберегла своє домінуюче становище зі сталою часткою ринку 52%. Samsung, з іншого боку, скористалася ситуацією, трохи збільшивши свою частку, досягнувши 31% із 27% у попередньому кварталі.

РИНОК СМАРТФОНІВ У США СКОРАЧУЄТЬСЯ ШОСТИЙ РАЗ ПОДРЯД, АЛЕ З’ЯВЛЯЮТЬСЯ ОЗНАКИ ВІДНОВЛЕННЯ

Аналітики пояснюють це зниження кількома чинниками. Джефф Філдхак, директор з досліджень Counterpoint у Північній Америці, вказує на поведінку споживачів. Багато користувачів телефонів у США, схоже, довше зберігають свої пристрої, ймовірно, через високі стартові ціни на iPhone 14 Pro і Pro Max у першому кварталі 2023 року. Серія iPhone 15, випущена цього року, не змогла відтворити той самий рівень початкового ентузіазму продажів.

Більше того, у сегменті вартістю менше 300 доларів, у якому традиційно домінують пристрої Android, також спостерігається скорочення постачання. Цю тенденцію можна пояснити переходом виробників телефонів і операторів зв’язку до технології 5G. Використання можливостей 5G підвищує виробничі витрати. Виробникам (OEM-виробникам) складно пропонувати конкурентоспроможні ціни у бюджетному сегменті. Як підкреслює Моріс Клаен, старший аналітик Counterpoint.

Проте звіт не зовсім позбавлений оптимізму. Counterpoint прогнозує появу ознак відновлення у третьому кварталі (Q3) 2024 року. Це очікування обумовлено двома основними чинниками:

  • Нові випуски: Традиційно у третьому кварталі випускається безліч нових телефонів від великих виробників. Ці випуски, ймовірно, стимулюють споживчий попит та відновлять цикл оновлення.
  • Сезонне зростання та технологічні досягнення: Майбутній сезон відпусток разом з потенційною появою смартфонів з розширеними функціями, такими як генеративний штучний інтелект (який потенційно можна побачити в iPhone 16 серії), може ще більше збільшити продаж.

В цілому, ринок смартфонів у США є складною картиною. Хоча короткострокові проблеми зберігаються через поведінку споживачів та технологічні зміни, потенціал для відновлення пізніше цього року залишається високим. Успіх цього відновлення залежатиме від того, наскільки ефективно виробники задовольняють потреби та очікування споживачів, особливо щодо цін та інноваційних функцій.

ДЖЕРЕЛОCounterpoint Research

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.