У пацієнта з чіпом Neuralink виникли перші проблеми

У пацієнта з чіпом Neuralink виникли перші проблеми
ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

У березні 2024 року компанія Ілона Маска Neuralink показала свого першого пацієнта з чіпом. Ним став Ноланд Арбо, 29-річний паралізований чоловік. Нещодавно Neuralink випустила оновлення програмного забезпечення для чіпа через 100 днів після його імплантації. Компанія стверджувала, що оновлення було необхідне для прискорення роботи чіпа, але згодом виявилося, що це зовсім не так.

У своєму блозі Neuralink повідомила, що деякі електроди чіпа втратили контакт з мозком, що призвело до уповільнення зчитування імпульсів. Проблему потрібно було вирішити програмно, тому фахівці випустили оновлення для чіпа. Решта електродів, які не втратили контакту з мозком, наразі проходять додаткове завантаження. Невідомо, чи матиме це рішення якісь наслідки.

Компанія Neuralink не повідомила, чому електроди чіпа були вилучені з мозку. Опитані ЗМІ експерти вважають, що це могло статися через мимовільний рух мозку всередині черепа. Нагадаємо, що мозок людини оточений спинномозковою рідиною. Ця рідина виконує роль підвіски, компенсуючи удари і різкі рухи і запобігаючи ударам мозку об череп. Тому чіп Neuralink може втратити зв’язок навіть при значному нахилі голови.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Для порівняння, тварини з імплантатами не мали таких проблем, оскільки їхній мозок був меншим і не мав великих амплітуд в черепі.

Першому пацієнту імплантували в череп чіп Neuralink. Представники компанії вважають, що імплантація його безпосередньо в мозок вирішить проблему. Можливо, саме це стартап Ілона Маска зробить у своєму наступному випробуванні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

ДЖЕРЕЛОneuralink.com

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.