Новини України та Світу

У мережі 6G передали дані зі швидкістю 100 Гбіт/с

Share
Час читання: 2 хв.

Консорціум компаній із Японії провів тестування першого у світі високошвидкісного бездротового пристрою для мереж стільникового зв’язку шостого покоління (6G). У ході випробувань вдалося досягти швидкості передачі даних у 100 Гбіт/с на відстань понад 90 метрів, що щонайменше в 10 разів більше за максимальний показник для 5G.

На швидкості 100 Гбіт/с можна, наприклад, передати п’ять фільмів у форматі HD за секунду. За даними німецької компанії Statista, це до 500 разів швидше порівняно із середньою швидкістю у 5G-мережах американського оператора зв’язку T-Mobile.

Результати випробувань, проведених японськими компаніями, вказують на те, що бездротовий пристрій 6G передає дані на швидкості 100 Гбіт/с в приміщенні, використовуючи діапазон 100 ГГц, і на відкритому повітрі, використовуючи діапазон 300 ГГц. Випробування пристрою проводили на висоті 100 метрів.

Комерційне використання мереж 5G розпочалося у 2019 році. В даний час цей стандарт є найактуальнішим стандартом бездротового зв’язку, а його підтримка реалізована у більшості сучасних смартфонів. Середня швидкість 5G-з’єднання в 5G-мережах оператора T-Mobile становить 204,9 Мбіт/с, а теоретично досяжна межа 5G становить 10 Гбіт/с.

Незважаючи на те, що впровадження 5G у багатьох країнах ще далеке від завершення, вчені вже працюють над створенням стандарту наступного покоління. Інфраструктура для мереж 6G знаходиться на стадії розробки, а комерційне використання стандарту має розпочатись у наступному десятилітті.

Основна відмінність 5G від 6G полягає в різних діапазонах частот електромагнітного спектру, які використовуються пристроями різних стандартів. Робота у вищих діапазонах зазвичай означає набагато вищі швидкості. За даними 6GWorld, у 5G-мережах дані зазвичай передаються в діапазоні нижче 6 ГГц, але може розширюватися до 40 ГГц. За даними Nokia, у мережах 6G будуть використовуватися більш високі частотні діапазони між 100 ГГц та 300 ГГц. Використання більш високих діапазонів частот означає не тільки підвищення швидкості передачі даних, а й необхідність створення нової інфраструктури для передачі та посилення сигналів.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: 6G

Останні записи

Експерти розповіли, як відключити стеження за користувачами на Android-смартфонах

У наш час, коли цифрова конфіденційність наражається на ризик, важливо контролювати збір та використання даних.…

31.03.2025

Ілон Маск вимагає заблокувати розвиток супутникового зв’язку від Apple

Apple і SpaceX зіткнулися у боротьбі за супутниковий мобільний зв'язок. Apple активно інвестує в космічні…

31.03.2025

Після vivo V50 буде представлений його більш продуктивний варіант vivo V50e.

Незабаром компанія Vivo випустить новий смартфон Vivo V50e в Індії, який має низку прогресивних характеристик.…

31.03.2025

Apple може припинити випуск iPhone mini після iPhone 15

Журналіст Bloomberg Марк Гурман, який спеціалізується на інсайдах з техніки Apple, у нещодавній статті відповів…

31.03.2025

Названо модель відеокарти для ноутбуків, яку слід обходити стороною

Нещодавно відбулася презентація найновішої мобільної версії графічного процесора RTX 5090 від Nvidia, яка викликала широкий…

31.03.2025

Intel розпочне масове виробництво 3-нм чіпів в Європі вже цього року

Увага громадськості традиційно зосереджена на зусиллях Intel у освоєнні передових літографічних технологій. Проте новини про…

31.03.2025