Сенат США схвалив законопроект про продаж TikTok

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

В історичному голосуванні Сенат США ухвалив законопроект, що вимагає від китайської компанії ByteDance продати свій популярний сервіс TikTok американським інвесторам. В іншому випадку, додаток буде блоковано на території Сполучених Штатів.

Президент Джо Байден, який раніше висловив підтримку цією мірою, очікується підпише закон найближчим часом. Це рішення приходить на тлі стурбованості влади США щодо можливих ризиків національної безпеки, пов’язаних із обробкою даних американських користувачів китайською компанією.

ByteDance надано майже річний термін для завершення угоди з продажу TikTok, після чого, у разі недотримання умов, програма буде заблокована. Для ByteDance це стає значним ударом, оскільки США є одним із ключових ринків для TikTok із аудиторією близько 170 мільйонів користувачів.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Відгуки місцевих користувачів змішані, багато з яких пов’язали свій бізнес та доходи з китайською платформою. Потенційне блокування сервісу може негативно вплинути на економічний добробут тисяч американців.

Китайські регулятори, у свою чергу, рекомендували ByteDance не розглядати продаж і підкоритися можливому блокуванню. Водночас у США розгоряються дебати щодо законності такої заборони. Критики вказують на можливе порушення Першої виправлення Конституції США та інших її положень. За інформацією Bloomberg, ByteDance зберігає можливість оскаржити рішення в суді і відстояти свої права.

Це рішення може мати довгострокові наслідки для глобального ринку соціальних медіа та відносин між США та Китаєм у сфері технологій та торгівлі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.