Apple має намір дозволити NFC для сторонніх платіжних систем на iPhone

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Apple Inc., транснаціональний технологічний гігант знаходиться на порозі значного прориву на європейському ринку. Очікується, що Європейська комісія схвалить рішення Apple відкрити свою платформу Near Field Communication (NFC) для сторонніх мобільних гаманців вже у травні 2024 року. Це знакове рішення може врятувати компанію від приголомшливого штрафу 40 мільярдів доларів.

В першу чергу Apple використовує свій чіп NFC для Apple Pay, служби мобільних платежів та цифрового гаманця. Проте з 2015 року компанія зіткнулася з негативною реакцією за обмеження доступу свого чіпа NFC виключно до Apple Pay.

Це обмеження не дозволяло стороннім платіжним системам використовувати те саме обладнання, змушуючи їх узгоджуватися з платіжною системою Apple. Критики стверджували, що це обмеження придушує конкуренцію у сфері платежів NFC, особливо щодо пристроїв Apple.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Європейська комісія розпочала розслідування потенційно антиконкурентної поведінки Apple Pay ще у 2019 році. У разі визнання винною у порушенні антимонопольного законодавства Apple може загрожувати колосальний штраф, що становить до 10% її глобального річного обороту – сума, яка потенційно сягає 40 млрд доларів.

У відповідь на тиск з боку ЄС та відгуки конкурентів та клієнтів Apple Pay у січні 2024 року Apple оголосила, що внесе зміни до своєї iOS, щоб вона відповідала новому Закону ЄС про цифрові ринки.

У рамках цієї угоди Apple зобов’язалася запровадити нові інтерфейси прикладного програмування (API) для використання свого обладнання NFC, зокрема для банківських додатків та гаманців, що працюють у Європейській економічній зоні.

Ця розробка надасть банкам альтернативу використанню Apple Pay або Apple Wallet, що дозволяє уникнути потенційних комісій за транзакції, які Apple зазвичай стягує через свої послуги.

Хоча ЄС може вимагати додаткових коригувань у планах Apple, джерела припускають, що схвалення може бути отримане вже у травні 2024 року. Однак, потенційні затримки можуть відсунути схвалення назад на літо 2024 року.

Рішення Apple відкрити свою платформу NFC для сторонніх мобільних гаманців знаменує значний зсув у підході компанії. При цьому Apple не тільки потенційно уникає величезного штрафу, а й сприяє створенню конкурентнішого середовища у сфері платежів NFC.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.