Стережіться телефонних дзвінків: хакери клонують голоси та спустошують рахунки

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

За допомогою ШІ злочинці можуть видавати себе за кого завгодно, але є кілька надійних способів не стати жертвою кібершахрайства.

Злочинці використовують інструменти клонування голосу на основі штучного інтелекту (ШІ), щоб обманювати жертв по телефону. Про це заявляють експерти компанії McAfee і дають кілька рекомендацій, як убезпечити себе, пише The Sun.

Реклама

За допомогою штучного інтелекту голос будь-якої людини можна клонувати за лічені секунди і використовувати його, щоб обманом змусити друзів і родичів надіслати гроші. При цьому гроші дістаються не жертві, а шахраю: за словами Джасдева Далівала, експерта з кібербезпеки McAfee, клонування голосу настільки точне, що важко визначити, з ким ви розмовляєте – з живою людиною чи зі штучним інтелектом. Щоб не потрапити на гачок кіберзлочинців, експерти рекомендують робити наступне

Виверт №1 — виберіть пароль

Корисно домовиться з близькими про використання пароля. Якщо зателефонує родич, можна поставити йому запитання, відповідь на яке знає тільки він. Звісно, не варто запитувати пароль під час кожного дзвінка, а лише в тому разі, якщо співрозмовники починають просити переказати гроші або надати будь-яку конфіденційну інформацію, наприклад, номер паспорта. Хакери не зможуть правильно відповісти, а член сім’ї або друг легко пройде перевірку, і ви будете впевнені, що говорите з конкретною людиною.

Виверт №2 — ставте правильні запитання

Можливо, абонент скаже, що забув пароль (таке може трапитися і з людиною, якій ви довіряєте). Не втрачайте пильності, навіть якщо він скаже, що перебуває в біді і йому терміново потрібні гроші. Піддавшись емоціям, люди ризикують стати жертвою кібершахрайства. Варто застосувати таку тактику: поставте абоненту дуже особисті запитання.

“Якщо ви отримали дзвінок або повідомлення, що викликає підозри, вживіть заходів для перевірки особистості абонента, — радить Джасдев. — Ставте запитання, на які тільки реальна людина знає відповідь, наприклад, подробиці про минулий досвід або загальні спогади. Зв’яжіться з людиною через альтернативні засоби зв’язку, щоб підтвердити її особистість”.

Що ще потрібно врахувати

Слід також бути дуже обережними, якщо хтось просить надіслати гроші незвичним способом. Наприклад, член сім’ї раптово дзвонить і просить гроші в криптовалюті, пропонує придбати подарункову картку і будь-що, чого він раніше ніколи не робив — це тривожний знак.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Джерелоuainfo.org

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ