Які ATACMS Байден може дати Україні: пояснює американський експерт

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Зниження ризику ескалації війни України з Росією наданням США Києву нових балістичних ракет ATACMS, може позитивно вплинути на цей процес. Президент штатів Джо Байден матиме мало виправдань, щоб не надати далекобійну версію системи.

Про це у коментарі “Телеграфу” розповів Федеріко Борсарі, експерт у програмі трансатлантичної оборони та безпеки Центру аналізу європейської політики (CEPA), що базується у Вашингтоні. За його словами, в арсеналі США, ймовірно, знаходиться понад 1600 ATACMS модифікації M48/M57.

“Виходячи з формулювання законопроєкту, висунутого спікером Джонсоном, і нещодавніх коментарів голови Об’єднаного комітету начальників штабів США генерала Брауна про зниження ризику ескалації внаслідок відправлення ATACMS дальнього радіуса дії, у президента Байдена буде мало виправдань, щоб не надати далекобійну версію системи для України. Мова про ATACMS дальністю 300 км M48/M57, які оснащені унітарною боєголовкою вагою 97 кг”, — сказав Борсарі.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

За його словами, на користь прийняття такого рішення позитивно впливає арсенал США.

“Навіть якщо надати Україні їх 100 або більше, це не вплине на національну безпеку США”, — коментує експерт.

Він також акцентує на тому, що далекобійна версія ракетної системи значно відрізняється за ефектом від типу М39, які ЗСУ отримали торік.

Ракета зосереджує руйнівну силу в одній точці завдяки великій дальності польоту і потужній боєголовці. Саме тому вона більше підходить для використання проти ворожих командних пунктів, інших будівель та інфраструктури.

У зоні досяжності буде весь Кримський півострів, а також понад 150 км всередині російської території, що межує з окупованими територіями України. Але головними цілями, ймовірно, будуть Крим і ключові військові об’єкти на інших окупованих територіях”, — вважає Федеріко Борсарі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

ДЖЕРЕЛОtelegraf.com.ua

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.