Новини України та Світу

Режим інкогніто Google Chrome потрапив у новий скандал

Share

За даними The Verge, Google незабаром може опинитися на гачку за видалення приватних даних мільйонів користувачів, якщо буде схвалено запропоноване врегулювання колективного позову.

Пропозиція про врегулювання є частиною позову “Браун проти Google”, в рамках якого технологічний гігант погодився “знищити або деідентифікувати” дані про перегляд веб-сторінок, які він зберіг від людей, що використовують функцію “Режим інкогніто” в браузері Google Chrome. Google відповідатиме за видалення мільярдів записів і за те, щоб записи, які не видаляються, не були пов’язані з окремими користувачами.

Хоча пропозицію було подано до федерального суду Каліфорнії в понеділок, судовий процес триває з 2020 року. Google звинувачують у тому, що вона не попередила користувачів про те, що їхні дані можуть бути доступні в режимі інкогніто. На думку користувачів, Google нечітко пояснила, для чого використовується механізм приватного перегляду, щоб незаконно відстежувати людей.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Компанія не погодилася з цим, зазначивши, що Google, інтернет-провайдери (ISP) і роботодавці завжди могли потенційно переглядати і збирати дані з історії браузера Chrome навіть у режимі інкогніто.

У січні журналісти виявили в Canary збірку оновленого режиму “Інкогніто”, у якій чіткіше прописано умови, що приховується під час переходу в режим перегляду.

Незважаючи на це, 136 мільйонів користувачів Google виграють від цієї справи, якщо пропозицію про врегулювання буде схвалено. Google повинна буде знищити або деідентифікувати дані, зібрані нею у користувачів, які переходять у режим “Інкогніто” з грудня 2023 року і раніше.

Серед інших умов угоди – згода Google блокувати сторонні файли cookie за замовчуванням у режимі “Інкогніто”. Це не дасть змоги компанії відстежувати користувачів на сторонніх сайтах, коли вони, по ідеї, не повинні бути відстежені.

Незважаючи на оцінку пропозиції в 5 мільярдів доларів, користувачі не отримають фінансового збитку в цій справі в обмін на зміни, які Google вносить у свої дані та політику. Однак, згідно з умовами мирової угоди, ви можете самостійно подати позови про відшкодування збитків до суду штату Каліфорнія. На даний момент подано 50 відомих позовів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Dell представила безшумну мишу яка коштує 1500 гривень

    Компанія Dell представила свою тиху мишу Silent Mouse MS355. Її конструкція дозволить користувачеві не відволікатися…

    21.05.2024

    Microsoft представляє Surface Pro 11 з процесорами Snapdragon та OLED-дисплеємж

    Компанія Microsoft анонсувала випуск Surface Pro 11 - першого пристрою в цій серії, що працює…

    21.05.2024

    iPhone 16 Pro Max буде оснащений новими ширококутними та ультраширококутними камерами

    iPhone 16 Pro Max зможе похвалитися більшим сенсором основної камери, а обидві моделі iPhone 16…

    21.05.2024

    Як користуватися смартфоном Samsung Galaxy щоб він завжди працював

    Рівень налаштування One UI Samsung забезпечує багатий та зручний інтерфейс для користувачів Android на пристроях…

    21.05.2024

    Витік нової моделі Sony Xperia Pro-C: що на нас чекає у 2024 році

    В останні дні чутки про нові моделі смартфонів Sony не вщухають. Спочатку в мережу потрапили…

    21.05.2024

    Наскільки сильно розширення уповільнюють браузери – відповідь експертів

    Команда розробників Debugbear протестувала близько 5 тисяч найпопулярніших розширень для браузера Chrome, щоб з'ясувати, чи впливають вони…

    21.05.2024