Новини України та Світу

Режим інкогніто Google Chrome потрапив у новий скандал

Share
Час читання: 2 хв.

За даними The Verge, Google незабаром може опинитися на гачку за видалення приватних даних мільйонів користувачів, якщо буде схвалено запропоноване врегулювання колективного позову.

Пропозиція про врегулювання є частиною позову “Браун проти Google”, в рамках якого технологічний гігант погодився “знищити або деідентифікувати” дані про перегляд веб-сторінок, які він зберіг від людей, що використовують функцію “Режим інкогніто” в браузері Google Chrome. Google відповідатиме за видалення мільярдів записів і за те, щоб записи, які не видаляються, не були пов’язані з окремими користувачами.

Хоча пропозицію було подано до федерального суду Каліфорнії в понеділок, судовий процес триває з 2020 року. Google звинувачують у тому, що вона не попередила користувачів про те, що їхні дані можуть бути доступні в режимі інкогніто. На думку користувачів, Google нечітко пояснила, для чого використовується механізм приватного перегляду, щоб незаконно відстежувати людей.

Компанія не погодилася з цим, зазначивши, що Google, інтернет-провайдери (ISP) і роботодавці завжди могли потенційно переглядати і збирати дані з історії браузера Chrome навіть у режимі інкогніто.

У січні журналісти виявили в Canary збірку оновленого режиму “Інкогніто”, у якій чіткіше прописано умови, що приховується під час переходу в режим перегляду.

Незважаючи на це, 136 мільйонів користувачів Google виграють від цієї справи, якщо пропозицію про врегулювання буде схвалено. Google повинна буде знищити або деідентифікувати дані, зібрані нею у користувачів, які переходять у режим “Інкогніто” з грудня 2023 року і раніше.

Серед інших умов угоди – згода Google блокувати сторонні файли cookie за замовчуванням у режимі “Інкогніто”. Це не дасть змоги компанії відстежувати користувачів на сторонніх сайтах, коли вони, по ідеї, не повинні бути відстежені.

Незважаючи на оцінку пропозиції в 5 мільярдів доларів, користувачі не отримають фінансового збитку в цій справі в обмін на зміни, які Google вносить у свої дані та політику. Однак, згідно з умовами мирової угоди, ви можете самостійно подати позови про відшкодування збитків до суду штату Каліфорнія. На даний момент подано 50 відомих позовів.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Повні характеристики Google Pixel 9a потрапили в мережу

    У світі, де технологічні гіганти щорічно випускають десятки нових смартфонів, Google готує до виходу Pixel…

    15.12.2024

    iPhone-користувачі WhatsApp отримають нове меню для дзвінків

    WhatsApp тестує нову функцію набору номера для iPhone, яка дасть змогу користувачам телефонувати людям, яких…

    15.12.2024

    Як уникнути блокування WhatsApp на застарілих смартфонах

    Користувачам старих смартфонів, зокрема iPhone 7 і 7 Plus, загрожує втрата доступу до WhatsApp. Розробники…

    15.12.2024

    Poco X7 Pro отримає флагманський чип Dimensity 9400 Ultra і 50-Мп камеру

    Компанія Poco готується здивувати ринок своїм новим смартфоном Poco X7 Pro, який обіцяє стати одним…

    15.12.2024

    Створено робота-гуманойд із революційними синтетичними м’язами

    Польська компанія Clone Robotics, що займається розробками в галузі біоміметичної робототехніки, представила свого першого повнорозмірного…

    15.12.2024

    Samsung усунула недоліки Exynos 2500, проте він не увійде до складу Galaxy S25

    Samsung Electronics повідомила про подолання виробничих проблем з 3-нм процесором Exynos 2500, хоча він і…

    15.12.2024