ChatGPT здатний переконувати співрозмовників краще, ніж люди

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Чат-бот ChatGPT на базі мовної моделі GPT-4 здатен краще змінювати переконання людей, ніж середньостатистична людина. Такої думки дійшли автори нового дослідження EPFL у Лозанні, Швейцарія. Що більше ШІ знає інформації про конкретну людину, то краще він може переконувати співрозмовника і використовувати більш ефективні психологічні прийоми.

Реклама

У дослідженні взяли участь 820 осіб. Автори експерименту опитували людей про їхнє ставлення до різних явищ і сучасних тенденцій, починаючи від тем із низьким емоційним забарвленням і закінчуючи складними політичними темами, що торкаються питань абортів, расової нерівності та інших гострих дилем.

Потім випробуваним запропонували взяти участь у серії п’ятихвилинних текстових дебатів проти інших людей, а також проти чат-бота. Після цього учасників експерименту знову опитали з метою дізнатися, чи змінилася їхня думка в результаті розмови.

З’ясувалося, що між людьми дебати тільки зміцнювали їхні позиції, знижуючи ймовірність того, що вони можуть змінити думку опонента. У чат-бота, навпаки, вийшло краще переконувати людей. ChatGPT зумів змінити точку зору випробовуваних на 21% ефективніше.

Слідом дослідники почали надавати учасникам і ШІ невелику демографічну інформацію про їхніх співрозмовників – стать, вік, расу, освіту, статус зайнятості та політичну позицію. З’ясувалося, що ШІ зміг використати ці дані з більшою користю, завдяки чому дебати за участю чат-бота були на 81,7% ефективнішими, як порівняти з дебатами між двома людьми.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ