Технологічні гіганти Microsoft і OpenAI, як повідомляється, розпочинають реалізацію новаторського проєкту зі створення масивного ШІ-суперкомп’ютера, що отримав назву “Зоряна брама” (Stargate). Видання The Information розкрило подробиці цього амбітного проекту, вартість якого оцінюють у 100 мільярдів доларів.
Швидке впровадження технологій генеративного ШІ вимагає обчислювальної потужності, що значно перевищує можливості традиційних центрів обробки даних. Stargate, запуск якого заплановано на 2028 рік, стане “перлиною” багатоетапної суперкомп’ютерної ініціативи двох компаній.
Очікується, що Microsoft візьме на себе фінансовий тягар, який може в 100 разів перевищити вартість наявних центрів обробки даних. Цей амбітний проєкт є частиною п’ятифазного плану, а Stargate являє собою заключний етап. Суперкомп’ютер меншого розміру, четвертої фази, планується запустити приблизно 2026 року.
Астрономічна ціна пояснюється величезною потребою в спеціалізованих чипах для ШІ. Такі чіпи часто коштують дорого, наприклад, новітній “Blackwell” B200 від Nvidia коштує від 30 000 до 40 000 доларів за одиницю. Щоб розв’язати цю проблему, Microsoft розробила свої власні ШІ-прискорювачі, а проєкт Stargate, як очікується, працюватиме з прискорювачами від різних виробників.
Хоча Microsoft відмовилася безпосередньо коментувати подробиці запуску Stargate, представник компанії визнав, що вони зосереджені на “наступному поколінні інфраструктурних інновацій, необхідних для подальшого розширення можливостей ШІ”.
Авторитетний інсайдер і журналіст Bloomberg Марк Гурман поділився інформацією про те, що Apple "перебуває на…
GitHub представив безкоштовну версію свого інструменту для програмування Copilot, який тепер за замовчуванням включений у…
З 1 січня 2025 року смартфони під управлінням Android KitKat і більш ранніх версій платформи…
У 2024 році зі спеціалізованої виробничої лінії випустили перші зразки важких авіаційних бомб B61, які…
Apple готується здивувати фанатів у 2025 році з виходом iPhone 17 Pro, який отримає кілька…
Оперативна пам'ять смартфона – це, можна сказати, місток між внутрішнім сховищем і процесором, вона допомагає…