Новини України та Світу

Північнокорейські хакери поширюють шкідливе ПЗ, маскуючи його під ядерні погрози

Share
Час читання: < 1 хв.

Згідно зі звітом, опублікованим компанією з кібербезпеки Rapid7, під час нової кампанії північнокорейське угруповання Kimsuky використовує файли-приманки на тему ядерної загрози для поширення шкідливого ПЗ.

Кампанія націлена на збір розвідувальної інформації про зовнішню політику, національну безпеку, ядерний потенціал і санкції щодо Корейського півострова. Метою атак є урядові установи та аналітичні центри Південної Кореї, а також розширення операцій на інші регіони, зокрема у США та Європі.

Фахівці повідомляють, що Kimsuky оновили свій інструментарій, почавши використовувати як приманку HTML-файли на тему ядерної зброї. Приклади назв: «Модель ескалації ядерної кризи в Північній Кореї та фактори, що визначають використання ядерної зброї.html» і «Фактори та види застосування Північною Кореєю ядерної зброї.html».

Такі приманки, частиною яких є файли у форматі Compiled HTML Help (CHM), доставляються жертвам в архівах ISO, ZIP, RAR або VHD для обходу першої лінії захисту.

Формат CHM, розроблений Microsoft, містить колекцію HTML-сторінок разом зі змістом, індексом і можливістю текстового пошуку, що робить його зручним для документації. Однак хакери виявили, що CHM може бути використаний для доставляння і виконання шкідливих навантажень.

Коли жертва відкриває файл, на комп’ютері виконується VBScript, який встановлює безліч файлів .bat і VBS для виконання команд і додає записи в реєстр для забезпечення сталості. Зібрана інформація, включно з іменами комп’ютерів, деталями ОС, апаратними характеристиками, списком запущених процесів, текою «Завантаження», нещодавніми файлами Word і списками каталогів, надсилається на сервер зловмисника.

Дослідники відзначають активне використання технік Kimsuky для збору розвідданих, наголошуючи на вдосконаленні методик кібершпигунства і постійній гонитві озброєнь між хакерами та тими, хто стоїть на захисті персональних даних. Оновлений арсенал Kimsuky підкреслює необхідність постійного посилення кіберзахисту для протистояння таким загрозам.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: хакери
  • Останні записи

    Чому заряджати смартфон від ноутбука небезпечно для обох пристроїв

    Якщо заряджати смартфон через USB-порти комп’ютера, це, скажімо так, не найкращий варіант. Та й на…

    25.11.2024

    iPhone 17 Air буде настільки тонким, що не отримає лоток для SIM-карти

    В iPhone 17 Air не можна буде встановити фізичну SIM-карту, тому що для неї немає…

    25.11.2024

    Apple назвала фіналістів премії App Store Awards 2024

    Сьогодні компанія Apple оголосила фіналістів премії 2024 App Store Awards, серед яких — професійний додаток…

    25.11.2024

    Samsung не планує вдосконалювати камеру у Galaxy Z Fold 7

    Представивши не так давно Galaxy Z Fold6 і Z Flip6, Samsung вже почала роботу над…

    25.11.2024

    Гру S.T.A.L.K.E.R. 2 випробували на MacBook Pro із потужним M4 Max

    На платформі YouTube Денис Гладких демонструє, як можна запустити STALKER 2 на Apple Silicon, використовуючи…

    25.11.2024

    На рендерах показали дизайн Samsung Galaxy A56 з новою камерою

    В Україні найближчим часом очікується надходження в продаж смартфона Samsung Galaxy A16. Ця модель, що…

    25.11.2024