Народний депутат і голова Комітету Верховної Ради з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомив про те, що попри зростання витрат на сплату податку на прибуток, банки продовжують фіксувати рекордний чистий фінансовий результат.
За словами Гетманцева, у січні 2024 року банки сплатили 3,7 мільярда гривень податку на прибуток. Це в 12 разів більше, ніж у січні 2021 року, і на 60% більше, ніж у січні 2023 року (до підвищення ставки).
Топ-5 банків за витратами на сплату податку на прибуток у січні виглядають так:
З 1 січня 2024 року банки сплачують податок на прибуток за підвищеною ставкою 25% (у 2023 році разово сплачували за ставкою 50%).
Попри зростання витрат на сплату податку на прибуток, чистий фінансовий результат збільшився на 14% у річному вимірі. Банки отримали 16,8 мільярда гривень чистого прибутку за перший місяць року. З 63 банків 55 були прибутковими, а лідером за кількістю був Приватбанк з 5,9 мільярда гривень.
“Отже, апокаліпсису, про який пророкували різні експерти під час обговорення ідеї податку на надприбуток, не сталося”, – написав Гетманцев.
Він також зазначив, що регулятивний та основний капітал банків залишається на високому рівні, що свідчить про їхню стійкість. На 1 березня показник адекватності регулятивного капіталу H2 склав 20% (при нормі 10%), а показник достатності основного капіталу (H3) – 12% (при нормі 7%).
Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…