Час читання: 2 хв.Експертне дослідження від Goldman Sachs показало, що генеративні інструменти ШІ можуть фактично вплинути на 300 млн робочих місць із повною зайнятістю у всьому світі. Про це 7 березня пише БізнесЦензор.
Як зауважують у Business Insider, ChatGPT може бути потужнішим, ніж коли-небудь уявляли. А згідно з аналізом McKinsey, до 2030 року понад 12 млн американців можуть змінити професію, аби уникнути втрати робочих місць через автоматизацію процесів.
Отже, 10 галузей, які штучний інтелект може замінити в майбутньому:
- технологічні професії (програмісти, інженери-програмісти, аналітики даних): цілком можливо, що ChatGPT й подібні інструменти ШІ можуть заповнити деякі прогалини в найближчому майбутньому. Проте професор Колумбійської бізнес-школи Одед Нетцер вважає, що штучний інтелект допоможе програмістам, а не замінить їх.
- медіапрофесії (реклама, створення контенту, технічні тексти, журналістика): ШІ здатний читати, писати та добре розуміти текстові дані, хоч він поки і робить помилки. Аналіз та інтерпретація величезних обсягів мовних даних та інформації – це навичка, яку можна очікувати від генеративних технологій ШІ у майбутньому.
- юридичні професії (помічники юристів): подібно до медіапрофесій, ШІ може аналізувати великі стоси юридичних документів та готувати проєкти, що може вплинути на роботу, наприклад, помічників юристів та юрисконсультів.
- аналітики ринку. ШІ може добре аналізувати дані та прогнозувати тенденції, що може автоматизувати роботу аналітиків ринку.
- вчителі: ШІ може навчати учнів за певними предметами, що ставить під питання роль вчителів. Разом з тим, завжди буде потреба в людському зв’язку, який супроводжується особистим навчанням.
- фінансові професії (аналітики, консультанти): аналітики ринку, фінансові аналітики, персональні фінансові консультанти та інші професії у сфері особистих фінансів, які потребують роботи з великими обсягами цифрових даних, можуть зазнати впливу штучного інтелекту.
- трейдери: певні професії на Уолл-стріт можуть бути під загрозою. В інвестбанках беруть на роботу випускників вишів, які потім два-три роки працюють як роботи, займаючись лише Excel-моделюванням. І для цього зовсім не потрібні люди, штучний інтелект може з цим впоратися.
- графічні дизайнери: У дописі від 2022 року в Harvard Business Review троє професорів звернули увагу на DALL-E – інструмент штучного інтелекту, що може генерувати зображення за лічені секунди. Вони зазначили, що цей інструмент може суттєво вплинути на індустрію графічного дизайну.
- бухгалтери: ШІ може обробляти бухгалтерські дані, тому під загрозою може опинитися, зокрема, “інтелектуальна праця”.
- агенти служби підтримки клієнтів: ШІ-чати вже зараз замінюють людей у службах підтримки клієнтів, і ця тенденція може посилитися.