В Україні розробили унікальний дрон Sky Destroyer

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Розроблений в Україні октокоптер Sky Destroyer має дистанційно керовану повітряну платформу для стрілецької зброї. Українські виробники розробили його з надзвичайною точністю завдяки унікальним технологіям захоплення мети та компенсації віддачі.

Реклама

Про проект дрону розповів один із його засновників Роман в інтерв’ю сайту ITC.ua. Наголошується, що міцний восьмимоторний дрон важить близько 50-60 кг і літає близько години зі швидкістю 90 км/год.

Його основне завдання – дистанційне застосування різноманітної стрілецької зброї (кулеметів, автоматів та легких гранатометів), а також забезпечення безпеки оператора та самої платформи. При цьому платформа є багатофункціональною і може нести різноманітні вантажі вагою до 10 кг. На платформі Brave Inventors стадія проекту поки що позначена як «Ідея».

Зброя має високу ймовірність потрапити до мети і, за словами Романа, робить це майже напевно. Підвісна зброя оснащена рухомою системою наведення, прицілювання відбувається автоматично за допомогою оптики, а зображення стабілізоване. Таким чином, Sky Destroyer може потрапити в об’єкт, що рухається.

«Якщо ви стріляєте зі стрілецької зброї, на одну людину можна витратити 10 і більше патронів. Завдяки потужному наближенню в камері можна побачити, чи ви потрапили у ворога. Я не впевнений, що навіть досвідчений кулеметник зможе дати такі результати», – зазначає розробник.

Спочатку розробники планували використовувати чотири двигуни, але військовий досвід показав, що такі великі дрони не стійкі до вітру. Їм потрібна сильна підйомна сила, щоб протистояти атмосферним рухам, які можуть забезпечити вісім двигунів.

Команда вже розробила такі деталі, як передача телеметрії, обхід радіоелектронної боротьби та зуміла знайти для цього цікаві рішення. Роман каже, що найскладніша частина розробки — компенсація віддачі зброї, яку потрібно розтягнути у часі, щоби стабілізувати безпілотник. Втім, команді вдалося розрахувати необхідні фізичні деталі і зараз вона працює над механізмом поглинання віддачі.

Після того, як проект було завершено на папері, розробники перейшли до практичної реалізації. Це потребувало фінансування, тому вони звернулися до платформи Brave inventors. Проекти пройшли серйозний відбір та отримали позитивні відгуки від експертів. Розробники оцінили кінцеву вартість дрону приблизно 18 000 доларів США, з яких тільки компоненти коштують 10 000 доларів США.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

Скарбик Павло
Скарбик Павло
Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

СВІЖІ НОВИНИ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: