Apple відмовилася від створення безпілотного автомобіля Амбітний проект, над яким працювали дві тисячі співробітників, обіцяв компанії вихід на нову аудиторію та мільярди доларів виручки. Чим тепер інженери Купертіно нас дивуватимуть?
Штучний інтелект – хайпово, але як заробляти?
Каліфорнійський IT-гігант відчайдушно намагається наздогнати решту гравців ринку в галузі штучного інтелекту. Поки Google, Meta*, Microsoft та OpenAI випускають одну проривну нейромережу за іншою, виробник iPhone продовжує пропонувати невеликі прикладні ІІ-функції на кшталт обробки фотографій або клонування голосу.
Тім Кук пообіцяв , що цього року корпорація представить більше технологій генеративного штучного інтелекту. Агентство Bloomberg передавало інсайди про функції резюмування текстів, автодоповнення програмного коду, створення персональних плейлистів. Є шанс, що порозумнішає і Siri.
Але все вищезгадане – це знову функції для існуючих пристроїв, а не самостійні продукти. Важко уявити, як штучний інтелект зможе забезпечити Apple стабільне джерело прибутку, а не короткочасне зростання інтересу до iPhone, iPad та Mac. Фінансове питання — хвора тема для «яблучної» компанії, якій тільки-но вдалося подолати спад продажів. Ще й Microsoft змістила її з позиції найдорожчої корпорації у світі.
Зате Купертіно має всі ресурси для розробки проривних технологій: десятки мільярдів доларів кешу і кваліфіковані фахівці з машинного навчання, які звільнилися після згортання проекту Apple Car.