Нові смартфони отримуватимуть менше оперативної пам’яті, ніж старі

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Об’єм оперативної пам’яті довгий час залишався однією з характеристик, яку виробники смартфонів довго і безперервно покращували. Почавши з 2-3 ГБ, вони в кінцевому підсумку досягли зовсім вже неймовірних меж, обійшовши навіть багато настільних комп’ютерів. 8, 12, 16, 24 ГБ – здавалося, це не закінчиться ніколи. Але несподівано для всіх цього року виробники не просто зупинили перегони, переставши нарощувати обсяги оперативної пам’яті своїх смартфонів, а, навпаки, відступили і почали зменшувати їх.

Скільки оперативної пам’яті в нових смартфонах

Найімовірніше, на ринку може більше не з’явитися Android-смартфонів з 24 ГБ ОЗП, передрік інсайдер Digital Chat Station. Після того, як ця нікому непотрібна стеля вже була досягнута, виробники усвідомили, що в подальшому збільшенні об’ємів оперативної пам’яті більше немає ніякого сенсу, а максимальна межа, що має хоч якесь практичне значення, закріпилася на позначці 16 ГБ. Більше того, багато хто не прагне навіть до цього, оснащуючи свої апарати не більш ніж 12 ГБ оперативки.

Великий обсяг ОЗП смартфонам не потрібен просто через завдання, які вони виконують. На відміну від комп’ютерів, під них не створюються додатки, які були б здатні завантажити хоча б 4 ГБ і більше. Баз даних, графічних редакторів з великою кількістю шарів, програм для монтажу відео та зведення музики на смартфонах просто не існує. Максимум, що може навантажити апарати на Android, – це деякі ігри. Але настільки ресурсномістких тайтлів у Google Play можна перерахувати на пальцях однієї руки. Тому орієнтуватися на них виробники не бажають.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

На що дивитися під час вибору смартфона

Головним ресурсом, який визначає потенціал сучасних смартфонів, як не дивно, є технологічний процес виробництва процесорів. Чим він сучасніший, тим швидше він обробляє команди і споживає при цьому менше ресурсів. Високий рівень швидкодії потрібен, щоб виконувати безліч мікрообчислень, від яких залежить працездатність сучасних апаратів. Одним із таких прикладів є нейромережі.

Вони впливають на наше сприйняття смартфонів найбезпосереднішим чином, обробляючи фотографії, висвітлюючи їх, підфарбовуючи і стабілізуючи, щоб картинка була чіткішою. Вони подовжують автономність наших пристроїв, вчасно зупиняючи зарядку акумулятора, коли це потрібно і є впевненість, що власник не вимкне апарат від розетки. Якби не було нейромереж, наші смартфони не були б і наполовину такими функціональними і зручними, як зараз.

Скільки оперативної пам’яті потрібно смартфону

І все-таки, чому виробники почали знижувати обсяги оперативної пам’яті? Адже одна справа просто зупинитися в розвитку, і зовсім інша – піти на усвідомлений даунгрейд. На це, як не дивно, вплинула вартість чипів DRAM-пам’яті, які використовуються при виробництві ОЗП. Несподівано вони опинилися в дефіциті, і ціна на них різко підскочила. Як наслідок, багато хто був змушений піти на урізання оперативної пам’яті у своїх нових смартфонах, щоб не підвищувати заплановану собівартість.

Безумовно, не потрібно чекати, що в тих смартфонах, до яких ми вже звикли, стане менше ОЗП. Обмеження скоріше торкнеться нових моделей, які тільки виходитимуть на ринок у 2024 році. Бо навіть ті апарати, які представляють на виставці MWC, мають доволі великий обсяг оперативної пам’яті. Це означає, що їхні виробники вже домовилися про закупівлю комплектуючих для їхнього випуску за старими цінами. Але апарати, які почнуть виходити влітку або восени, найімовірніше, будуть обмежені 8-12 ГБ.

Навіщо потрібна оперативна пам’ять

Чіпи DRAM стали занадто дорогими, і виробники вирішили перестати виділятися
Чи можна сказати, що нам такий даунгрейд тільки піде на користь? Ну, не зовсім. Все-таки від того, скільки оперативної пам’яті має смартфон, багато в чому залежить і те, скільки додатків він зможе утримувати в пам’яті одночасно. Адже так їх можна буде не запускати на холодну, а просто підтягувати з режиму багатозадачності. Крім того, ОЗП набагато швидша за звичайну пам’ять, і її можна використовувати для виконання процедур копіювання та читання файлів, що також прискорить їхню обробку. Тому найкраще, звичайно, орієнтуватися на більший обсяг оперативки, ніж на менший.

Але головне – це, звісно, оптимізація. Візьміть нову лінійку iPhone. Флагманські смартфони Apple мають не більше 8 ГБ оперативної пам’яті, а молодші моделі – по 6 або навіть 4 ГБ. Незважаючи на це, вони прекрасно працюють, запускають абсолютну більшість функцій з останніх оновлень і працюють багато в чому навіть швидше, ніж деякі Android-смартфони. Тому хочеться вірити, що зниження ОЗП – яке неминуче станеться – не тільки не зіпсує майбутні пристрої, а змусить виробників приділяти більше уваги їхній оптимізації.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.