Опитування Нацбанку та Опендатаботу 2023 року показало, що кількість атак кібершахраїв зросла від початку повномасштабного вторгнення. Найбільш вразливою аудиторією виявилась молодь 18-24 років.
Групою, яка не брала участі в дослідженні, але активно користується мережею, є діти до 18 років. Через брак досвіду вони так само можуть стати легкою мішенню для шахраїв. Це доводять регулярні згадки подібних випадків у новинах: злочинці вдаються до шантажу, обманом виманюють дані тощо. Rakuten Viber нагадує базові правила безпеки, які допоможуть захистити юних користувачів (і не тільки).
На глобальному рівні, 72% молодших користувачів хоч раз стикалися з кіберзагрозами. Щоб убезпечити дітей від кіберзлочинців, варто, перш за все, розповісти, якою інформацією ніколи не можна ділитись. Юний користувач може, не обдумавши, поділитися приватними даними з незнайомим контактом, який зміг чимось зацікавити чи навпаки — залякати. До таких даних належать:
Контактні дані можуть знадобитися для реєстрації на сайті, платіжні — для оформлення покупки. Паролі, кодові слова, локацію чи особисті фото може попросити незнайомець, представившись “другом родичів” чи “знайомим по гуртку”. Це гіпотетичні ситуації, коли молодший користувач може потрапити на гачок шахрая. Подібні випадки потрібно завчасно проговорити з дитиною і запропонувати безпечні альтернативи:
Крім того, команда Rakuten Viber нагадує, які параметри приватності варто увімкнути для захисту користувачів:
Двоетапна автентифікація: ця функція потрібна для додаткового захисту вашого профілю. Щоб увімкнути: “Параметри” → “Конфіденційність” → “Двоетапна перевірка” → Двічі введіть 6-значний PIN-код → На сторінці підтвердження електронної пошти відобразиться адреса, прив’язана до облікового запису Viber → Ви отримаєте електронний лист із проханням підтвердити адресу електронної пошти для завершення встановлення двоетапної перевірки.
Також ознайомте дитину з новою функцією “Ідентифікації абонента”: під час дзвінків з незнайомих номерів зʼявляється спеціальне повідомлення від Viber. Повідомлення містить індикатор безпеки дзвінку — “потенційно спамний” чи “безпечний”. Для захисту від телефонних шахраїв порадьте відхиляти всі виклики, що маркуватимуться як спам.
Оперативна пам'ять смартфона – це, можна сказати, місток між внутрішнім сховищем і процесором, вона допомагає…
Нещодавно видання Bloomberg поділилося інформацією про те, що Apple розробляє власний чіп Wi-Fi і Bluetooth,…
Авторитетний інсайдер і журналіст Bloomberg Марк Гурман поділився інформацією про те, що Apple працює над…
Google запропонувала змінити свою комерційну політику в бік "пом'якшення", щоб відійти від статусу монополіста, оскільки…
Якщо мій телефон раптом зникне, я буду діяти максимально швидко, щоб повернути його і захистити…
Нещодавно зарубіжні ЗМІ порушили питання про темп і ефективність розробки наступної моделі штучного інтелекту OpenAI,…