«Київстар» отримав новий код +380 77

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (НКЕК) надала оператору «Київстар» дозвіл на користування кодом мережі призначення 77 (+380 77).

Що це означає

  • «Київстар» зможе розширити свою абонентську базу на 10 мільйонів негеографічних номерів.
  • Таке розширення абонентської бази «Київстару» може призвести до посилення конкуренції на ринку телекомунікацій України.

Деталі:

  • НКЕК видала «Київстару» дозвіл на користування кодом мережі +380 77 строком на 5 років.
  • Компанія зможе використовувати цей код для надання електронних комунікаційних послуг по всій території України.
  • Негеографічні номери – це номери, які не прив’язані до певного місця розташування. Їх можна використовувати для послуг мобільного зв’язку в будь-якій точці України.

Чому «Київстар» подав заявку на використання нового коду

Наразі, згідно з дозволами на використання номерного ресурсу для надання послуг мобільного зв’язку, «Київстаром» використовується п’ять національних кодів мережі рухомого (мобільного) зв’язку: 67, 68, 96, 97 та 98.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Однак, на даний час частка використання кодів оператора дорівнює 79% їх загальної місткості. При цьому «Київстар» постійно проводить ревізію абонентської бази в результаті якої вивільнені абонентами номери використовуються повторно.

Використання кодів мережі призначення для мережі мобільного зв’язку «Київстар» станом на 01.02.2024 виглядає наступним чином:

Як видно із наведених вище фактів, вільного номерного ресурсу, що залишився, недостатньо для задоволення потреб споживачів «Київстар» в перспективі найближчих двох років.

«Виділення додаткового коду +380 77 мережі дозволить розв’язати питання із забезпеченням абонентів зв’язком у випадку виходу з ладу мережі одного з операторів мобільного зв’язку, з поточним дефіцитом номерного ресурсу для розвитку чинних послуг, а також встановити достатній карантинний період для наявного ресурсу нумерації задля зменшення скарг від абонентів», – йдеться у заяві «Київстар».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.