GenAI стає головною загрозою кібербезпеки у 2024 році

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Оскільки хакери розробляють нові методи проникнення у ваші пристрої, генеративний штучний інтелект (GenAI) став головною загрозою цьогоріч, оскільки кіберзлочинці використовують моделі ChatGPT і Gemini AI для поліпшення своїх методів. Великі мовні моделі (LLM) – це тільки початок нового прориву у сфері хакерства.

“Важливо усвідомлювати, що це тільки початок еволюції GenAI, і багато хто з демонстрацій, які ми бачили в операціях безпеки та безпеці застосунків, показують реальні перспективи”, – говорить Річард Аддіскотт, старший директор-аналітик Gartner.

GenAI займає значний простір серед керівників служб безпеки, що є ще однією проблемою, з якою потрібно впоратися, але також дає можливість використовувати свої можливості для підвищення безпеки на оперативному рівні. Неминучість того, що треті сторони зіткнуться з інцидентами в галузі кібербезпеки, змушує керівників служби безпеки більше зосередитися на інвестиціях, орієнтованих на стійкість, і відійти від попередньої комплексної перевірки.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

“Почніть зі зміцнення планів дій у надзвичайних ситуаціях для дій третіх сторін, які становлять найбільший ризик кібербезпеки”, – сказав Аддіскотт.

Як показав звіт, опублікований минулого місяця, більше ніж одна з чотирьох організацій заборонила використання GenAI через ризики конфіденційності та безпеки даних.

Згідно з “Бенчмарковим дослідженням конфіденційності даних Cisco 2024”, більшість компаній обмежують використання генеративного штучного інтелекту (GenAI) через питання конфіденційності та безпеки даних, а 27 відсотків компаній заборонили його використання, принаймні тимчасово.

Серед основних проблем підприємства назвали загрози законним правам і правам інтелектуальної власності організації (69 відсотків), а також ризик розкриття інформації громадськості або конкурентам (68 відсотків).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.