Новини України та Світу

Нацбанк проведе відкрите тестування е-гривні до кінця 2024 року

Share
Час читання: < 1 хв.

Національний банк України готується до другого експерименту із використання цифрової гривні (е-гривні) до кінця 2024 року. Участь у ньому зможуть взяти всі охочі.

Про це повідомив директор Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Андрій Поддєрьогін у подкасті «Хроніки економіки», пише «ЕП».

«Ми плануємо робити цей пілотний проєкт відкритим. Банківські та небанківські установи будуть агентами центрального банку по розповсюдженню грошей, обміну і надання можливості користувачам ними розпоряджатись з використанням своїх мобільних застосунків», — повідомив Поддєрьогін.

За його словами, наразі НБУ розіслав банкам запрошення для участі у пілотному проєкті. Надалі ті банки, які підтвердять свою участь, будуть запрошувати до участі своїх клієнтів.

Обсяг емісії е-гривні в Нацбанку оголосять після того, як зрозуміють, скільки банків та їхніх клієнтів реально забажають взяти участь у тестуванні е-гривні. Розпочати другий пілотний проєкт з використання е-гривні НБУ планує у другій половині 2024 року. Орієнтовано, він триватиме близько пів року.

У межах експерименту всі охочі протестувати е-гривні зможуть обміняти на неї свої готівкові та безготівкові гроші.

За його словами, мета другого експерименту із використання цифрових грошей центрального банку в Україні — виявити, чи є попит на таку форму грошей серед населення і чи взагалі існує необхідність у її запровадженні. В межах експерименту планують протестувати можливість розраховуватися цифровими грошима у режимі офлайн. Крім цього, НБУ планує передбачити технічну можливість програмування е-гривні.

Перший експеримент із застосування е-гривні НБУ провів у 2018 році, ставши одним із перший центральних банків у світі, котрі почали тестувати використання цифрових грошей. В межах першого пілотного проєкту Нацбанк випустив 5443 е-гривні, якими користувалися лише працівники регулятора.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Експерти назвали найкращі процесори для геймерів у різних цінових сегментах

    Експерти сайту Tom's Hardware підготували список найкращих процесорів для геймерів, розподіливши їх за ціновими категоріями,…

    25.11.2024

    Експерти виявили суттєвий недолік у MacBook Pro з чипом M4 Pro

    Майстри ремонту з iFixit розібрали новий MacBook Pro з чипом М4 Pro і дійшли невтішних…

    25.11.2024

    Шахраї масово розповсюджують віруси через фотографії у месенджерах

    Шахраї використовують старі схеми, застосовуючи сучасні технології. Як розповів експерт з'явилася нова варіація старого виверту…

    25.11.2024

    Apple відклала впровадження нових функцій до iOS 19

    Аналітик Bloomberg Марк Гурман із посиланням на інсайдерські джерела повідомив, що iOS 19 отримає менше…

    25.11.2024

    Оновлення Windows 11 може викликати несправності в іграх Ubisoft

    Після численних скарг користувачів комп'ютерів на оновлення Windows 11 версії 24H2, яке призводить до збоїв…

    25.11.2024

    Експерти поділилися секретами вибору недорогого смартфона

    Висока вартість флагманських смартфонів робить їх недоступними для більшості людей. Водночас купівля бюджетного пристрою часто…

    25.11.2024