Закон про цифрові послуги (DSA) набуває чинності в Європі 17 лютого

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

У суботу, 17 лютого, набувають чинності нові загальноєвропейські правила Закону про цифрові послуги (DSA) для цифрових послуг. Великі онлайн-платформи, такі як Google, Facebook та Instagram, будуть змушені дотримуватися цих правил. Про це нагадує онлайн-видання lenta.ru.

Зображення з відкритих джерелМетою DSA є змусити інтернет-компанії вживати активніших заходів проти незаконного контенту в інтернеті, який провокує до протиправних дій. Маніпулятивні прийоми (“темні патерни”), покликані спонукати користувачів здійснювати покупки, відтепер заборонені. Крім того, користувачі повинні мати більше впливу на те, яка реклама їм показується. Користувачі також повинні розуміти, яка реклама їм показується і чому.

Реклама, орієнтована на неповнолітніх або заснована на конфіденційних даних (релігія, стать чи політичні вподобання) теж буде заборонена. Однак DSA не регулює, що вважати незаконним контентом – для цього існують інші закони ЄС або національні закони.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

DSA не поширюється на онлайн-компанії з чисельністю працівників менше ніж 50 осіб і річним оборотом менше ніж €10 млн. Найсуворіші вимоги застосовуються до 22 компаній, визнаних Комісією ЄС особливо великими онлайн-платформами, зокрема до Google, Facebook, Tiktok, Instagram і X (раніше Twitter).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.