Новини України та Світу

У США оголосили поза законом генерацію голосу за допомогою ШІ для рободзвінків

Share
Час читання: 2 хв.

Нові технології генерації мови на основі штучного інтелекту відкривають великі можливості, але водночас приховують у собі небезпеку зловживання. З одного боку, реалістичні голоси дають змогу поліпшити взаємодію людини і машини, зробити її більш природною. З іншого боку, ті самі технології дають можливість створювати переконливі підробки голосів реальних людей і використовувати їх на шкоду.

Особливо гостро ця проблема проявилася у сфері телемаркетингу та політичної агітації по телефону. Так звані “рободзвінки” – автоматизовані дзвінки із записаними повідомленнями давно використовуються для масових розсилок. Тепер же замість стандартних комп’ютерних голосів шахраї отримали можливість генерувати будь-які голоси, починаючи від знаменитостей і закінчуючи політиками.

Яскравим прикладом зловживання стала масова розсилка від імені президента США Джо Байдена під час його передвиборчої кампанії. Понад 20 000 виборців отримали дзвінок, у якому підробка голосу Байдена закликала демократів не брати участь у голосуванні. Цей інцидент наочно продемонстрував небезпеку використання технологій генерації мови з політичною метою.

Щоб припинити подібні зловживання, Федеральна комісія зі зв’язку США ввела заборону на використання синтезованих голосів у роборіжках. За словами голови FCC Джессіки Розенворсель (Jessica Rosenworcel), це дасть правоохоронним органам додаткові повноваження для притягнення шахраїв до відповідальності. Однак єдиного рішення, як запобігти неправомірному використанню технологій синтезу мови, поки що немає. З одного боку, потрібно розвивати методи розпізнавання підробок.

З іншого боку, необхідний комплексний підхід – від законодавчого регулювання до підвищення медіаграмотності користувачів. У будь-якому разі, відповідальність за використання потужних технологій лежить насамперед на самих розробниках та їхніх етичних принципах.

Як підкреслив актор Дуг Кокл, у кінцевому рахунку все залежить від намірів тих, хто цими технологіями користується, повідомляє видання Pcgamer.

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
Tags: США
  • Останні записи

    Apple оголосила про завершення підтримки двох культових моделей iPhone

    Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…

    15.11.2024

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024