Новини України та Світу

Ще одне нагадування про те, що режим інкогніто не захищає ваші дані

Share
Час читання: 2 хв.

Після колективного позову, який обійшовся компанії в 5 мільярдів доларів, Google докладає зусиль, щоб користувачі розуміли значення режиму “Інкогніто” в браузері Chrome.

Видання MSPoweruser виявило, що Google протестувала збірку Canary браузера Chrome з оновленим визначенням режиму інкогніто, в якому чіткіше прописано умови того, що ховається при переході в режим перегляду. Нова відмова від відповідальності містить доданий рядок у першому абзаці, який говорить: “Це не змінить того, як збираються дані на відвідуваних вами сайтах і використовуваних вами сервісах”. В іншому все залишилося без змін.

Оригінальну версію можна побачити на фото вище. Різниця незначна, вона лише підкреслює, що ваші дані, як і раніше, збиратимуться в режимі інкогніто, що і послужило підставою для судового позову.

Оновлення послідувало за врегулюванням колективного позову 2021 року, коли учасники процесу стверджували, що не знали про те, наскільки можливий доступ до їхніх даних у режимі інкогніто. Google, ваш інтернет-провайдер і роботодавець можуть переглядати і збирати дані з історії браузера Chrome навіть у режимі інкогніто.

Більшу частину цієї інформації вже було докладно описано в початковій заяві Google, в якій йшлося про те, що браузер не зберігає історію браузера, файли cookie і дані сайту, а також інформацію, введену у форми. Крім того, у ній зазначалося, що активність браузера може бути видно відвідуваним вами сайтам (у рекламних цілях), вашому роботодавцю або навчальному закладу, а також вашому інтернет-провайдеру.

Проте, Google владнала цю справу кілька років тому і тепер займається усуненням усіх можливих помилок. Оскільки цей витік відноситься до збірки Canary, або ранньої версії з невеликою кількістю тестів, невідомо, чи буде оновлення доступне для публічних користувачів і коли, але це хороший знак того, що Google серйозно ставиться до цього питання. Проте жодних серйозних змін у функціональності браузера Google Chrome не відбулося.

Багато досвідчених інтернет-користувачів часто використовують віртуальну приватну мережу (VPN), щоб приховати свою особисту інтернет-активність від сторонніх очей. Хорошим варіантом також є використання безпечніших браузерів із меншою кількістю функцій стеження та кращим режимом “Інкогніто”, включно з Firefox, Brave і DuckDuckGo.

Google – не єдина технологічна компанія, яка постраждала через порушення прав на дані. У квітні 2023 року компанія Meta (раніше Facebook) врегулювала колективний позов на суму 725 мільйонів доларів, у якому детально описувалося, як соціальна медіаплатформа залишала дані користувачів та їхніх друзів у відкритому доступі для третіх осіб з метою отримання прибутку. У позові йшлося про те, що у Facebook не було жодних правил або захисту конфіденційності щодо того, як треті особи повинні взаємодіяти з даними користувачів.

Зовсім недавно, у грудні 2023 року, витік даних компанії 23andMe, що займається аналізом ДНК, змусив її швидко оновити умови надання послуг у спробі запобігти колективному позову з приводу компрометації даних.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    4 прості налаштування, які допоможуть продовжити час роботи пристрою

    Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…

    15.11.2024

    Xiaomi анонсувала нову версію операційної системи HyperOS 2

    Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…

    15.11.2024

    Wi-Fi 8 запропонує швидкість як у Wi-Fi 7, але з більшою надійністю

    Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…

    15.11.2024

    Акції Samsung досягли максимального зростання з початку 2021 року

    Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…

    15.11.2024

    Названо точну дату презентації Samsung Galaxy S25

    Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…

    15.11.2024

    Baidu показала інноваційні окуляри з інтегрованим штучним інтелектом

    Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…

    15.11.2024