Новини України та Світу

У мережі виявили базу даних із десятками мільйонів логінів і паролів

Share
Час читання: 2 хв.

Якщо останнім часом у ваші акаунти на будь-яких сайтах намагалися зайти невідомі, причиною цього може бути витік у мережу бази даних із 71 млн унікальних облікових записів. Більшу частину цих записів було вкрадено за допомогою шкідливої програми. Джерелом інформації став Трой Хант, який працює в сервісі Have I Been Pwned. Цей сервіс дає змогу ввести адресу електронної пошти і дізнатися, чи фігурує вона у виявлених раніше зломах.

Хант стверджує, що з ним зв’язалася відома технологічна компанія з приводу колекції з мільярда облікових даних під назвою Naz.API. У цій колекції є 25 млн невідомих раніше паролів.

База містить 319 файлів розміром 104 ГБ і 70840771 унікальних адрес електронної пошти. Було порушено 427308 користувачів сервісу Have I Been Pwned. Випадкова вибірка з тисячі користувачів показала, що 65,03% адрес електронної пошти вже були доступні в базі сервісу.

Це означає, що кожна третя з опублікованих адрес електронної пошти раніше ніде не фігурувала. База була створена за допомогою вилучення даних із журналу додатка стилера. Це вид шкідливих програм, які крадуть дані з інфікованих персональних комп’ютерів. Серед цих даних – логіни і паролі, дані кредитних карт, адреси криптовалютних гаманців тощо.


Скріншот показує, що паролі зберігалися у вигляді простого тексту без шифрування, до того ж багато з них виявилися надзвичайно простими. Укотре підтверджується, що багато користувачів застосовують однакові логіни та паролі у своїх акаунтах на різних сайтах.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    MediaTek представила Dimensity 8400: новий чіп для смартфонів

    23 грудня компанія MediaTek презентувала новий чіпсет Dimensity 8400, який обіцяє стати значним кроком вперед…

    23.12.2024

    Чому смартфони Xiaomi 15 випереджають iPhone за всіма параметрами

    Xiaomi, здається, реально змогла вивести свої гаджети на новий рівень, додавши офіційну підтримку екосистеми Apple.…

    23.12.2024

    Новий iPhone 16 і Google Pixel 9 опинилися під забороною

    З кінця жовтня 2024 року в Індонезії заборонено продаж iPhone 16, і це стало серйозним…

    23.12.2024

    OnePlus розкрила всі особливості смартфона Ace 5 Pro

    Компанія OnePlus випустила серію офіційних тизерів, присвячених серії смартфонів Ace 5. Судячи з промоматеріалів, новинку…

    23.12.2024

    Apple здивує всіх: Face ID вмонтують у розумний дверний дзвінок

    Авторитетний інсайдер і журналіст Bloomberg Марк Гурман поділився інформацією про те, що Apple "перебуває на…

    23.12.2024

    Microsoft випустила безкоштовну версію ШІ-помічника для програмістів

    GitHub представив безкоштовну версію свого інструменту для програмування Copilot, який тепер за замовчуванням включений у…

    23.12.2024