У Telegram повно ботів-шахраїв, і ось як їх уникнути

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 3 хв.

Боти Telegram пропонують безліч корисних функцій, але можуть поставити під загрозу вашу безпеку. Вони можуть без попиту поділитися вашими особистими даними, наприклад, фотографіями та номерами телефонів. Оскільки Telegram користується дедалі більше людей, варто дізнатися, як знайти шкідливих ботів Telegram, щоб захистити свої дані під час використання платформи для обміну миттєвими повідомленнями.

Реклама

Як боти Telegram крадуть ваші дані

Боти Telegram дуже корисні для автоматизації багатьох завдань. Але є і такі роботи Telegram, які можуть вкрасти ваші дані, не викликаючи жодних підозр. Мета цих роботів Telegram – здаватися невинними та законними, створюючи відчуття безпеки, якого не існує. Вступивши в контакт, вони можуть запускати скрипти для отримання особистої інформації.

AnarchyGrabber – корисний приклад того, як боти Telegram можуть стати шкідливими. AnarchyGrabber був роботом, націленим на Discord, але згодом він став націлюватися на користувачів Telegram. На відміну від доброякісних ботів, AnarchyGrabber може активно маскуватися під корисний інструмент чи цікаве доповнення до групових чатів. Бот AnarchyGrabber націлений на перехоплення токенів аутентифікації, вилучення конфіденційних даних та запуск складних скриптів. Головна відмінність AnarchyGrabber від інших шкідливих ботів Telegram – його здатність обходити двофакторну автентифікацію. Завдяки цій функції він може зламувати облікові записи користувачів та отримувати доступ до приватної інформації.

Як правило, такі роботи видають себе за представників служби підтримки та обманом змушують користувачів повідомляти важливі дані, включаючи номери телефонів та перевірочні коди. Інша тактика потайного проникнення передбачає безшумне проникнення в групи для збору даних користувачів, таких як фотографії профілю та імена користувачів.

Через потайний характер цих ботів користувачі часто не підозрюють про їхнє існування. Виявити та повідомити про такі боти буває дуже складно.

Як розпізнати шкідливого робота Telegram

Виявити шкідливого Telegram-бота непросто, але є деякі ознаки, на які слід звернути увагу. На відміну від інших загроз, боти Telegram часто органічно вписуються в канали Telegram, що робить їхнє виявлення вкрай складним. Однак, варто знати, як розпізнати Telegram-бота.

Хороші Telegram-боти мають чітку мету та дотримуються її. Небезпечні Telegram-боти можуть поводитися дивно або запитувати інформацію, яка їм не потрібна. Наприклад, бот, який відповідає за погоду, не повинен запитувати ваші контактні дані.

Ще одна правильна ознака – рівень взаємодії робота. Ці боти зазвичай відповідають на конкретні команди або запити. Якщо бот Telegram ініціює контакт без підказок або надсилає незапитані повідомлення, це може бути тривожним сигналом. Крім того, зверніть увагу на мову та граматику, які використовуються ботом. Багато розробників шкідливих ботів не стежать за правильністю мови, що призводить до дивних формулювань та орфографічних помилок.

Якщо бот Telegram здається вам підозрілим, спробуйте пошукати його у Google разом із назвою. Можливо, інші люди поділилися своїм досвідом та знаннями з цього приводу. Не вступайте в контакт і не взаємодійте з ботом, доки не дізнаєтесь, безпечний він чи ні. Якщо це бот, що належить каналу Telegram, перевірте відповіді іншим користувачам.

Слідкувати за новими загрозами безпеці та розуміти поширені тактики ботів дуже важливо для вашої цифрової безпеки. Безпека в Інтернеті постійно змінюється як гра в кішки-мишки. Знання ознак шкідливих ботів Telegram допоможе вам залишатися у безпеці в Інтернеті.

Як захиститись від шкідливих ботів Telegram

У динамічному ландшафті онлайн-спілкування проактивні заходи є життєво важливими для захисту від шкідливих ботів Telegram. Хоча шкідливі боти Telegram небезпечні, є деякі кроки, які ви можете зробити.

Двофакторна аутентифікація Telegram (2FA) підвищує безпеку облікового запису Telegram, додаючи додатковий крок перевірки. Цей додатковий крок безпеки ускладнює отримання несанкціонованого доступу до облікового запису будь-якими зловмисниками, включаючи ботів, якщо ваш основний пароль зіткнувся з проблемами безпеки, оскільки додатковий крок зазвичай включає введення унікального коду для підтвердження дій.

Ще одним важливим кроком є ​​налаштування суворих контролю конфіденційності у вашому Telegram облікового запису. Це включає контроль над тим, хто може бачити фотографію вашого профілю, статус “Востаннє бачили” і хто може додавати вас до груп. Обмежувальні настройки можуть перешкодити шкідливим роботам отримати особисту інформацію. Важливо переглядати ці установки, оскільки оновлення Telegram можуть змінити стандартні конфіденційності.

Перевірка налаштувань Telegram – ключовий момент у забезпеченні безпеки в Інтернеті. Це означає, що потрібно часто переглядати поточні сесії та перевіряти взаємодію та дозволи з ботами та каналами. Якщо щось видається дивним чи підозрілим, дійте швидко. Видаліть доступ та змініть дані безпеки.

Вам не потрібно припиняти користуватися роботами Telegram. Просто використовуйте їх з розумом. Дізнайтеся про ризики і завжди думайте про безпеку насамперед. Таким чином, ви зможете насолоджуватись перевагами Telegram без небезпек.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

Митник Михайло
Митник Михайлоhttp://itechua.com/
Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

СВІЖІ НОВИНИ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: