Як визначити, що ви проводите в смартфоні занадто багато часу

Час читання: < 1 хв.

За словами доктора медичних наук, педіатра Дитячої лікарні Сіетла та професора Медичної школи Вашингтонського університету Дмитра А. Крістакіса, дорослі не завжди можуть відповідально користуватися смартфонами. Тому їм потрібно обов’язково враховувати кілька факторів.

Реклама

Згідно з цифровим звітом за 2023 рік, середній час екранного часу для людей віком від 16 до 64 років у всьому світі становить 6 годин 37 хвилин на день.

Той факт, що в дорослих немає чітких обмежень щодо часу, проведеного перед екранами, не означає, що для них сидіння зі смартфоном або ноутбуком не може бути шкідливим. Наприклад, якщо ви хочете подивитися шоу на Netflix, то, найімовірніше, ви протягом кількох годин будете сидіти. Це може підвищити ймовірність виникнення гіпертонії, резистентності до інсуліну та ожиріння, болю в шиї, головного болю, напруги очей і проблем зі сном.

Зараз читають  Роботи Optimus можуть підняти вартість Tesla до 25 трильйонів доларів

Також одне дослідження 2017 року показало, що помірний або важкий рівень депресії у дорослих пов’язаний з тим, що вони проводять більше часу біля телевізора або комп’ютера.

Нашкодити здоров’ю може і тривалий час перед екраном, якщо він замінює сон, навчання або спілкування з іншими людьми.

Експерти рекомендують дорослим і дітям виробити здорові звички щодо технологій. Наприклад, не користуватися телефонами просто перед сном, обмежувати час, проведений у соціальних мережах, прибрати смартфон за обіднім столом.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.