Як і більшість інших популярних лаунчерів для Android, Pixel Launcher має універсальну функцію пошуку, яка може шукати результати в налаштуваннях, додатках, контактах і в інтернеті вашого телефону – і все це в одному зручному місці. Нещодавно випущена версія Android 14 QPR 2 Beta 3 має нову версію зазначеного лаунчера і досить цікаве приховане меню налаштувань під назвою “Пошукова система”. Його опис досить чіткий і зрозумілий – “Виберіть програму, яку ви будете використовувати для пошуку в інтернеті. Це вплине на пошук і вміст на головному екрані”.
Наразі це все лише припущення, але, схоже, пристрої Pixel незабаром зможуть замінити системну пошукову систему від Google на щось інше, наприклад, Bing або DuckDuckGo. Інформація про це з’явилася у Twitter від @Nail_Sadykov, який є відомим тіпстером у цій сфері, і в твіті також є кілька цікавих подібних відкриттів, пов’язаних з браузером Chrome. Очевидно, користувачі виявили схожі прапорці “Вибір пошукової системи” в браузері та супровідний текст, який припускає, що встановлення цих прапорців вплине на досвід “першого запуску”, пропонуючи користувачеві вибір пошукової системи.
Pixel Launcher will soon allow you to choose the default web 'Search engine'.
The app build that comes with Android 14 QPR2 Beta 3 contains a hidden search settings item called "Search Engine". This feature will allow you to choose an app for the web search. pic.twitter.com/EbbCCd6bvX
— Наиль Садыков (@Nail_Sadykov) January 11, 2024
Звичайно, це відкриває двері для всіляких можливих спекуляцій, але ми хотіли б нагадати, що Google наразі є фігурантом великої антимонопольної справи за позовом Міністерства юстиції США та генеральних прокурорів восьми штатів. Справа полягає у звинуваченні компанії Google, яка володіє монополією на ринку пошукових систем від 90% до 95%, у тому, що вона здійснює монополію, перекриваючи майже всі шляхи, за допомогою яких споживачі могли б знайти іншу пошукову систему. Ви можете побачити, як це можна обґрунтувати, враховуючи, що пошуковий гігант все ще платить 10 мільярдів доларів на рік компанії Apple за те, щоб Google залишався пошуковиком за замовчуванням в iOS.
Цей новий крок з боку Google може бути пов’язаний зі зростаючим юридичним тиском. Крім того, варто поставити собі питання, чи це останній шлях атаки на передбачувану “монополію” Google, враховуючи триваючу боротьбу за Play Store.