Google Groups припиняє підтримку Usenet для боротьби зі спамом

Час читання: 2 хв.

Компанія Google офіційно оголосила про припинення підтримки груп Usenet на своїй платформі Google Groups, що пояснюється частково посиленням боротьби платформи зі спамом.

Реклама

Наступні зміни набудуть чинності 22 лютого 2024, після чого користувачі більше не зможуть розміщувати, підписуватися або переглядати новий контент Usenet через Google Groups.

Однак історичний контент Usenet, розміщений до цієї дати, залишиться доступним для перегляду та пошуку на платформі.

За словами Google, ця зміна пов’язана в першу чергу зі скороченням кількості текстових груп Usenet, оскільки ця платформа використовується в основному для обміну файлами або розсилки спаму. В даний час Usenet часто використовується для обміну захищеним авторським правом контентом, таким як відеоігри, програми, фільми та телепередачі.

“За останні кілька років легальна активність у текстових групах Usenet значно знизилася, оскільки користувачі перейшли на більш сучасні технології та формати, такі як соціальні мережі та веб-форуми”, – пояснює документ підтримки про майбутню зміну.

“Більша частина контенту, який розповсюджується сьогодні через Usenet, – це обмін бінарними (нетекстовими) файлами, який Google Groups не підтримує, а також спам”.

Ця зміна також означає кінець послуг сервера Google Network News Transfer Protocol (NNTP), включаючи пірінг контенту з іншими серверами NNTP. В результаті Google не підтримуватиме поширення нового контенту Usenet або його обмін з іншими серверами.

Важливо відзначити, що це оновлення не торкнеться контенту, що не стосується Usenet, у Google Groups, який включає переважну більшість груп, створених користувачами та організаціями, які в даний час активні на платформі.

Google пропонує допомогу тим, хто активно використовує контент Usenet

Для тих, хто активно користується контентом Usenet, Google надав рекомендації щодо переходу на альтернативні платформи.

Користувачам рекомендується знайти новий клієнт Usenet та публічний сервер Usenet, причому існує безліч безкоштовних та платних варіантів.

Google пропонує провести веб-пошук за запитами “як знайти текстовий клієнт Usenet” та “публічні сервери NNTP”, щоб допомогти в цьому переході.

Оскільки Usenet – це розподілена система, перенесення даних не потрібно.

Весь контент Usenet, доступний в даний час в Google Groups, повинен бути доступний на нових серверах, вибраних користувачами, а після вибору нового клієнта і сервера користувачі зможуть просто заново вибрати групи, що віддають перевагу, щоб продовжити роботу з контентом Usenet.

У своїй заяві компанія Google також наголосила на зниження законної активності в текстових групах Usenet, пояснивши цю тенденцію переходом користувачів на сучасні технології спілкування, такі як соціальні мережі та веб-форуми.

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.