Українські компанії вдосконалюють радіотехнічний захист та засоби розвідки. Тестуються як комплекси повітряного базування — вже відома Gekata на базі безпілотника, так і наземного розташування.
Компанія “Інфозахист” на сайті DOU розповіла про свій варіант наземної станції РТР “Архонт”. Його можна виконати у стаціонарній та мобільній версії. На відміну від повітряної розвідки, він матиме більш потужну антену. У дрона є вагові обмеження, натомість на землі їх немає, тож потужна антенна система зможе відстежувати сигнали в нижньому діапазоні частот.
“Архонт” складається з постів, що з’єднані в мережу. Вони визначають джерела випромінювання та їхнє розташування. Самі при цьому лишаються “в тіні”, працюючи в пасивному режимі. Пости взаємозамінні — кожен може виконувати роль головного. У РТР-комплексі використовується програмне забезпечення, розроблене вітчизняними фахівцями, які включають елементи штучного інтелекту.
“Архонта” вже тестували в районі біля зони бойових дій. Він “побачив” радари ворога на землі, на морі та в повітрі:
“Геката” та “Архонт” наразі розвиваються та удосконалюються. Після завершення військові отримають ці інструменти для пошуку ворожої радар-активності, що дозволить вражати цілі.
Багато власників iPhone з нетерпінням чекають на європейський запуск Apple Intelligence у квітні, однак нові…
На тлі загрози заборони TikTok у США, яка все більше привертає увагу громадськості та викликає…
Nothing Phone (3) - довгоочікувана новинка, яка з'явиться на ринку в першому кварталі 2025 року.…
За даними авторитетного інсайдера Majin Bu, Apple найближчими днями запустить масове виробництво нового iPhone під…
Менше ніж через тиждень відбудеться велика презентація Samsung, на якій компанія представить нові флагмани серії…
Microsoft оголосила про створення нового інженерного підрозділу під назвою CoreAI, орієнтованого на штучний інтелект (ШІ).…