Служба безпеки України демонтувала камери, які використовувались російськими спецслужбами під час ракетної атаки на Київ

Час читання: < 1 хв.

Служба безпеки України заблокувала роботу вебкамер, які використовувались російськими спецслужбами для шпигунства під час ракетної атаки 2 січня.

Реклама

Співробітники СБУ оперативно визначили та демонтували камери, які транслювали роботу ППО у прямому ефірі. Мова йде про дві роботизовані онлайн-камери зовнішнього спостереження, які були зламані російськими спецслужбами.

Одна з вебкамер встановлена на балконі багатоквартирного будинку і використовувалася місцевим ОСББ для моніторингу прибудинкової території. Внаслідок хакерської атаки, російські агенти отримали віддалений доступ та навіть могли транслювали вміст на YouTube.

Інша вебкамера була встановлена в одному з житлових комплексів Києва та використовувалася для нагляду за прибудинковим паркінгом.

Зараз читають  Samsung очікує збільшити продаж своїх смартфонів і планшетів Galaxy на 10-15%

Кіберфахівці СБУ виявили, що російські спецслужби використовували ці вебкамери для фіксації прилеглої території, зокрема об’єктів критичної інфраструктури. Це свідчить про збирання агресором даних для підготовки та коригування ударів по Києву.

За весь період вторгнення російських військ, кіберфахівці СБУ блокували близько 10 тисяч інтернет-камер, які використовувалися ворогом для коригування ракетних обстрілів. СБУ закликає власників вуличних вебкамер вимкнути онлайн-трансляції, а громадян повідомляти про виявлені стріми через офіційний чатбот СБУ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

ДЖЕРЕЛОСлужба безпеки України

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Радо захоплюється мобільними технологіями відтоді, як на ринку з'явилися перші MP3-плеєри, а ще більше - з перших днів появи MP4-плеєрів. Сьогодні він полюбляє возитися з Android-планшетами та iPad'ами.