Кожен абонент у небезпеці: через збій у “Київстар” надходять листи з небезпечними вірусами

Час читання: < 1 хв.
Російські хакери використовують ситуацію, що виникла в результаті збою в роботі “Київстар“, для активного поширення шкідливого програмного забезпечення.
За інформацією служби безпеки, зловмисники надсилають вірусні листи, використовуючи нестабільну ситуацію в роботі оператора зв’язку для підвищення ефективності кібератак.

У цьому випадку експерти з Урядової команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події України виявили значний обсяг масового розсилання електронних листів.

Реклама

Такі листи мали на увазі “Заборгованість за договором Київстар” і містили вкладення у формі архіву “Заборгованість абонента.zip”, що включав захищені паролем RAR-архіви.

На цей раз фахівці команди Уряду, яка реагує на комп’ютерні надзвичайні події в Україні, виявили поширення масових електронних повідомлень. Помічено також поширення листів на тему “Запит СБУ” та вкладенням у формі архіву “Документи.zip”.

Цей архів включав захищений паролем RAR-архів “Запит.rar” з виконуваним файлом “Запит.exe”. Розкриття архіву та запуск файлу, як і в попередньому випадку, викликали зараження програмою віддаленого доступу RemcosRAT.

Пацієнтам з урядової команди реагування знову рекомендували фільтрувати електронні повідомлення із програмами, захищеними паролями, на рівні поштових шлюзів.

Масштабний збій, що стався у роботі телекомунікаційної компанії “Київстар” 12 грудня офіційно було визнано кібератакою, за що відкрито справу за вісьмома статтями. Абоненти під час збою відзначили відсутність зв’язку, проблеми з роботою веб-сайту оператора та мобільного додатка, а також відсутність Інтернету.

За інформацією розвідки Британії, ця кібератака на мобільного оператора стала наймасштабнішою витівкою хакерів під час повномасштабного вторгнення Росії.

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.