В Україні банки можуть без попередження клієнта заблокувати рахунки українців, якщо виявлять підозрілі грошові операції. За що можуть заблокувати банківську карту.
На профільних форумах українці все частіше скаржаться на блокування карт банками. Особливо це стосується клієнтів ПриватБанку.
Але не тільки він, а всі фінансові установи країни в разі порушення правил фінансового моніторингу можуть заблокувати банківську картку клієнта.
Це може статися навіть тоді, коли клієнт і не підозрював, що своїми діями щось порушує, адже банк проводить автоматичну перевірку транзакцію і може її визначити як ризиковану.
Нерідко, причиною блокування грошей на картці стає обмін криптовалюти або ж отримання грошей з рахунків, якими раніше користувалися шахраї.
Крім того, заблокувати карту можуть і за нетипову для клієнта операцію, наприклад, через велику суму готівкою.
Під пильною увагою перебувають публічні та посадові особи. Тож якщо ви, наприклад, народний депутат, проситимете у вас пояснити, хто переказав вам кошти, банк буде значно частіше.
За порушення фінансового моніторингу банк можуть оштрафувати, тому вони зобов’язані перевіряти транзакції клієнтів.
Фінансовий аналітик YouControl Роман Корнилюк зазначає, що останнім часом штрафів стає дедалі більше.
Він пов’язує це з глобальними трендами посилення ролі фінмоніторингу в діяльності фінансових установ, посиленням ролі держави в економіці в умовах геоекономічної фрагментації, підвищеним соціальним запитом на прозорість і підзвітність та розвитком технологій автоматизованого аналізу великих масивів даних.
Також експерт прогнозує, що з огляду на курс України на євроінтеграцію, надалі вимоги фінмоніторингу лише посилюватимуться.
Корнилюк додав, що це неминуче, якщо ми як суспільство прагнемо стати частиною цивілізованого демократичного світу.