Apple хоче співпрацювати з видавцями для навчання ШІ

Час читання: 2 хв.

Apple звернулася до кількох великих видавців з пропозицією укласти угоди, які б дозволили компанії з Купертіно навчати генеративні системи штучного інтелекту на новинному контенті, повідомляє The New York Times.

Реклама

Apple прагне укласти багаторічні угоди і звернулася до Condé Nast, NBC News та IAC. Серед видань Condé Nast – Vogue, Wired, Vanity Fair, Ars Technica, Glamour, The New Yorker, GQ та інші, а IAC володіє такими виданнями, як People, The Spruce, Serious Eats, Martha Stewart Living, Real Simple, Entertainment Weekly та Better Homes & Gardens.

Запропоновані угоди коштують щонайменше 50 мільйонів доларів і дозволять Apple ліцензувати архіви новинних статей. За даними The New York Times, деякі видавці “прохолодно” поставилися до пропозиції Apple. Кажуть, що умови Apple є “надто експансивними”, а сама компанія не дає чітких пояснень щодо того, як вона застосовуватиме генеративний ШІ до новин.

Інші видавці були “оптимістично налаштовані” щодо потенційного партнерства і були задоволені тим, що Apple попросила використовувати їхній контент, а не просто навчати генеративні моделі на опублікованих новинах без дозволу, як це робили інші компанії, що займаються АІ.

Численні чутки свідчать про те, що Apple працює понаднормово, щоб наздогнати своїх конкурентів у сфері генеративного ШІ: компанія тестує чат-бот “AppleGPT” і планує нові функції ШІ в iOS 18.

Зараз читають  YouTube тестує чотири нові функції для глядачів та блогерів

Microsoft, Google і Meta включили генеративний ШІ у свої продукти протягом останнього року, а це означає, що Apple відстає, коли справа доходить до технології ШІ. ChatGPT, найпопулярніший чат-бот від OpenAI, був навчений на величезній кількості даних, які включають книги, статті та веб-сторінки.

На додаток до проблем з авторськими правами, які виникають при широкому вилученні інтернет-контенту, ChatGPT іноді критикують за точність інформації, яку він іноді видає на поверхню. Навчивши модель штучного інтелекту на більш адаптованому наборі інформації, Apple може отримати більш надійний продукт. Кажуть, що Apple також планує включити функції генеративного ШІ в усі свої додатки, тому модель, яка отримує контент з новинних джерел, може бути додана в Apple News.

New York Times пише, що керівники Apple “обговорювали”, як отримати дані, необхідні для продуктів генеративного ШІ. Apple не хотіла отримувати інформацію з інтернету через свою орієнтацію на конфіденційність, тому угоди з видавцями новин є альтернативою.

Якщо ви знайшли орфографічну помилку, будь ласка, повідомте нас, виділивши цей текст і торкнувшись вибраного тексту.

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.