Чого не варто робити українцям, щоб перед святами не заблокували картку

Час читання: 2 хв.

В Україні збільшується кількість скарг на блокування карток. Фінансові установи призупиняють доступ до рахунків у зв’язку з підозрілими операціями, якщо клієнт не може документально підтвердити походження коштів.

Реклама

Водночас, банки частіше за всього стають об’єктом штрафів за неуважне перевіряння клієнтів та недоліки в обслуговуванні. Питання блокування рахунків та правильного використання платіжних карток розглядається в матеріалі на OBOZ.UA.

Причини блокування карток та транзакцій українців

“ПриватБанк відразу ж заблокував всі рахунки!” – це одна з поширених скарг, що з’являється на профільних форумах. Усі банки України припиняють доступ до рахунків через порушення правил фінансового моніторингу. Навіть у випадках, коли клієнт не усвідомлював, що вчинив порушення, банк автоматично аналізує транзакцію та визначає її як “ризиковану”.

Надія Чаленко, керівник юридичного департаменту YouControl, пояснює: картку можуть навіть заблокувати за неоновлення особистих даних, або у разі наявності арешту виконавчою службою (через непогашені аліменти, невиконані судові рішення, несплачені штрафи тощо), або якщо фізична особа не може обґрунтувати законне походження коштів.

Варто особливу увагу звертати на такі ситуації:

  • виведення несподівано великої суми готівки з регіону, де ви зазвичай не перебуваєте;
  • значні онлайн-покупки, особливо вночі;
  • отримання великої суми на картку та зняття готівки;
  • операції з криптовалютою чи іншими віртуальними активами на суму понад 30 тис. грн;
  • транзакції на суму 400 тис. грн і більше тощо.

Оптимальним варіантом є уникаєння ситуацій, наведених вище, і також підозрілих ознак, які можуть призвести до підвищеного фінансового контролю. Якщо ви все ж потрапили під увагу банку, будьте готові швидко і вичерпно відповісти на їх запитання”, – зауважує Чаленко.

Зараз читають  Київстар попереджає про можливі проблеми зі зв'язком під час відключення електроенергії

Банк може ставити питання, що стосуються:

  • операції, яка привернула увагу банку;
  • джерела коштів, використаних для цієї операції;
  • всіх сторін, які брали участь у цьому фінансовому маневрі.

Також важливо готувати всі необхідні документи для банку. Крім цього, не соромтеся уточнювати у вашого менеджера банку, яку саме інформацію та в якому форматі потрібно надати. Чим більш докладні ваші відповіді, тим більше шансів, що ваш рахунок не буде заблоковано або буде розблоковано швидше.

Не існує “лайфхаків”, як обійти фінансовий моніторинг, підкреслює OBOZ.UA Андрій Дубас, президент Асоціації українських банків. Фінансовий моніторинг створено з метою виявлення підозрілих операцій клієнтів, щоб їх не залишати без уваги.

“Якщо ви завжди отримуєте аванс на вашу картку 15-го числа, а зарплата 1-го числа, інколи отримуєте допомогу від родичів, і ваш щомісячний дохід становить близько 20 тис. грн, але раптом на ваш рахунок надійшла сума від 50 тис., 100 тис. або ще більше – це буде нехарактерна для вас операція. Банк може попросити пояснити її”, – пояснює банкір.

Дубас рекомендує завжди слідкувати за фінансовою дисципліною. Навіть якщо ви маєте довіру до особи, якій позичили кошти, укладення письмової угоди може стати документом, який ви зможете пред’явити банку за потреби.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.