Британські дослідники розробили нейромережу, здатну розпізнавати натискання клавіш на комп’ютерній клавіатурі за звуком з рівнем точності до 95%. Завдяки цьому, алгоритму під силу розпізнавати паролі та листування під час відеодзвінків.
Для навчання нейромережі вчені зіставили звук кожної клавіші на клавіатурі з відповідною їй буквою. Далі експериментатори перетворили аудіозаписи на зображення у вигляді хвильових діаграм і спектрограм, використавши їх для навчання нейромережі. Потім набирали пароль на ноутбуці, а алгоритм просили обчислити, яке слово було введено, ґрунтуючись на послідовності звуків. У результаті програма розпізнавала друковані слова з точністю 95%.
Потім розробники вирішили перевірити, чи можна використовувати цей метод для підбору паролів під час відеодзвінка. Програма і в цьому випадку продемонструвала трохи меншу, але все ще дуже лякаючу точність розпізнавання: 92% для Skype і 93% у випадку з Zoom. Як джерело звуків і мікрофона використовували MacBook Pro з чипом М1 і 16-дюймовим екраном 2021 року та iPhone 13 mini, розміщений на відстані 17 сантиметрів від нього.
Захист від такого методу злому може бути вкрай простим – використовувати менеджер паролів, який автоматично підбирає складні паролі одним клацанням миші.
ПриватБанк презентував нову функцію для користувачів Apple Pay, яка дозволяє легко додавати банківські картки без…
Нещодавно анонсована лінійка MacBook Pro 2024 ще навіть не вийшла в продаж, але вже почали…
Мої iPhone — це вже не просто телефони, а справжні помічники для перевірки новин, спілкування…
Смартфони зараз стали просто незамінними – вони зберігають все, що ми можемо тільки уявити: контакти,…
Golden Joystick Awards, найтриваліша у світі церемонія вручення нагород за досягнення в галузі відеоігор, учора…
Компанія Samsung готується до майбутнього запуску свого нового покоління флагманських смартфонів Galaxy S25, поки що…