Інноваційні методи управління проектами в цифровому агентстві: кейс-стади mobios.ua

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 4 хв.

В’ячеслав Симонов, засновник digital agency Mobios.ua, зробив глибокий внесок у сферу project management в IT. Завдяки своєму багатому досвіду та експертизі, В’ячеслав не лише побудував успішне агентство, а й розробив унікальний підхід до управління проектами, який значно покращив продуктивність команди та задоволеність клієнтів з реалізацією нових фіч та виявленням та вирішенням багів.

Реклама

З моменту заснування Mobios.ua, В’ячеслав керував командою IT-професіоналів, постійно впроваджуючи інноваційні методики управління для досягнення вражаючих результатів. Його прагнення до continuous improvement та впровадження best practices у сфері управління проектами призвело до запуску освітньої платформи Mobios.School, де передові методи та технології управління проектами стали доступними для широкого кола фахівців.

На додачу до свого внеску у область управління проектами та освіти, В’ячеслав є засновником громадської благодійної організації “Школа інформаційних технологій Мобіос”. Цей проект відображає його прагнення розширювати доступ до якісної IT-освіти та впливати на розвиток digital галузі на більш широкому соціальному рівні.

Застосування новітніх методів управління проектами у Mobios.ua під керівництвом В’ячеслава Симонова стало ключовим чинником успіху агентства у конкурентному середовищі цифрового ринку. Специфічні термінології та методології управління проектами, такі як Agile, Scrum та Kanban, лягли в основу формування високоефективних команд та успішного ведення проектів, що, в свою чергу, привернуло увагу до агентства з боку великих клієнтів та партнерів.

У цій статті ми поринемо у світ управління проектами, розглянемо, як новітні методи управління впроваджувались та адаптувались у межах конкретних проектів, і як це вплинуло на загальний розвиток агентства та задоволення потреб клієнтів. Зокрема, ми деталізуємо роботи та декомпозируємо їх на більш прості завдання, визначаємо ключові вехи проекту (Project Milestones), використовуємо бенчмаркінг для порівняння з ринком, і зосереджуємо увагу на важливості управління завданнями (Task Management) та використання інструментів для оптимізації процесів.

Аналіз сучасних методів управління проектами: 

Agile та Scrum – характеристика методологій та їхнє впровадження в mobios.ua

Вихідна проблема: Із зростанням обсягу проектів виникли виклики з координацією роботи між командами розробників (каст-дев) та клієнтами, що призводило до невиконання дедлайнів і збільшення затрат.

Рішення: Впровадження методологій Agile та Scrum, що дозволило підвищити гнучкість управління проектами, оптимізувати взаємодію в командах і з клієнтами, а також прискорити процес доставки продукту.

Інструменти: Використання програмного забезпечення для управління проектами – Teamwork для управління тасками, спринтами та проектами, включаючи трекінг багів та впровадження нових фіч. Застосування системи CRM amoCRM для координації роботи відділу продажу та управління відносинами з клієнтами, а також для аналізу KPI та CAC.

Кейс-стаді: У проекті зі створення корпоративного сайту для великого замовника, завдяки застосуванню Scrum та активному використанню Kanban-дошки, вдалося скоротити терміни на 20%, що позитивно вплинуло на задоволення клієнта. У подальшому, маркетингові кампанії, запущені на новому сайті, показали збільшення трафіку на 30%, що свідчить про високий CR та підвищення LTV клієнтів.

Канбан і Lean Management: застосування в рамках управління IT-проектами

Початкова проблема: Недостатня прозорість робочих процесів та непередбачувані терміни виконання завдань (тасків).

Рішення: Введення Kanban і Lean для візуалізації робочих процесів, оптимізації потоків роботи та мінімізації відходів.

Інструменти: Використання Teamwork для ведення Kanban-дошок та управління завданнями розробки та дизайну.

Застосування LeanKit для оптимізації робочих процесів та зменшення витрат часу на управління проектами.

Кейс-стаді: У проекті зі створення мобільного додатку, впровадження Kanban дозволило скоротити час на виконання завдань на 15% та зменшити кількість помилок (багів) на етапі розробки. Це позитивно вплинуло на маркетинг додатку, прискоривши його запуск на ринку та збільшивши загальний обсяг завантажень.

DevOps і Continuous Delivery: як ці методи допомагають поліпшити процеси в mobios.ua

Початкова проблема: Довгі терміни між етапами розробки, тестування та доставки продукту клієнту.

Рішення: Застосування DevOps і Continuous Delivery для автоматизації та прискорення процесів від розробки до доставки.

Інструменти: Використання Jenkins та Docker для автоматизації процесів розгортання та тестування.

Застосування Git для управління версіями та забезпечення спільної роботи команд розробки та тестування.

Кейс-стаді: У проекті з розробки веб-порталу, впровадження DevOps дозволило скоротити терміни від розробки до продакшена на 30%, що призвело до збільшення задоволення клієнта та зниження витрат на тестування.

В’ячеслав Симонов застосував численні інструменти та методології для поліпшення процесів управління проектами в mobios.ua. Використовуючи Jira, Teamwork і Trello, він оптимізував планування спрінтів та релізів, трекінг завдань (тасків), а також створення та управління беклогами. Інтеграція з GitHub забезпечила більш ефективне взаємодію команд розробки (каст-дев). Інструменти Notion та Google Drive були обрані для зберігання та спільного використання документації. Ці інновації допомогли поліпшити комунікацію в командах, прискорити процес доставки продукту клієнту, та адаптуватися до нових технологій, не дивлячись на виклики, пов’язані зі зміною корпоративної культури.

Покращення комунікації та співпраці в командах

В’ячеслав активно застосовував сучасні інструменти управління проектами, такі як Jira, Teamwork та Trello, щоб покращити комунікацію та співпрацю в командах. Ці платформи допомогли командам легко планувати спрінти, відслідковувати виконання завдань, створювати беклоги та інтегруватися з сервісами розробки, такими як GitHub, підвищуючи ефективність роботи та відгук на запити клієнтів.

Прискорення процесу доставки продукту клієнту За допомогою цих інструментів та Agile-методологій, процес від ідеї до реалізації став більш чітким та передбачуваним, що в свою чергу прискорило процес доставки продукту клієнту.

Виклики, пов’язані зі зміною корпоративної культури та прийняттям нових технологій Впровадження нових технологій та методологій в mobios.ua було викликом через необхідність зміни корпоративної культури. Однак, завдяки своєму лідерству та досвіду, В’ячеслав вдало втілив ці зміни, навчивши команди та створивши позитивне ставлення до нововведень.

Підсумки та висновки: 

Інноваційні методи управління проектами внесли значний вклад у розвиток mobios.ua, забезпечивши поліпшення процесів, комунікації та якості продукції. Впровадження методологій Agile та Scrum, а також використання інструментів Jira, Teamwork та GitHub може значно оптимізувати процеси управління проектами. Зокрема, Agile допомагає в гнучкому управлінні завданнями та дедлайнами, доки Scrum дозволяє деталізувати роботу та декомпозувати її на більш прості завдання. Інструменти типу Jira та Teamwork полегшують трекінг завдань (тасків) та управління беклогом, в той час як GitHub відіграє важливу роль у версіонуванні коду та співпраці розробників. Серед актуальних тем можна виділити бенчмаркінг для порівняння з ринком, управління залежностями (dependencies) в проектах, використання Канбан-дошки для візуалізації робочих процесів, а також аналіз ключових показників ефективності (KPI) та вартості залучення клієнтів (CAC).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

Скарбик Павло
Скарбик Павло
Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

СВІЖІ НОВИНИ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: