Заробіток українських банків зріс удвічі за 2023 рік: це новий рекорд

Українські банки досягли нового рекорду, заробивши за перші 10 місяців 2023 року 122,7 млрд грн. Це вдвічі більше, ніж у відповідний період 2021 року. Лише 4 банки в країні зазнали збитків у розмірі 99 млн грн, за даними Національного банку.

У топ-10 банків за прибутком сталося переміщення: приватний Універсал банк (Монобанк) здобув рекордний прибуток, обійшовши державний Укргазбанк.

Державні банки, зокрема Приватбанк та Ощадбанк, здобули половину від загального прибутку українських банків за період. Їхні прибутки зросли вдвічі та аж у 19 разів відповідно.

Іноземні банки також відзначилися, усі 14 таких банків вийшли в плюс, але їхня частка в загальному прибутку зменшилася до 25%. Райффайзен банк став лідером серед них.

Банки з приватним капіталом збільшили свій прибуток на 1,7 раза порівняно з 2021 роком. ПУМБ залишається лідером групи, отримавши майже вдвічі більше прибутку, ніж у 2021 році.

Універсал банк, який також входить до групи банків з приватним капіталом, повернувся в топ-10, здобувши рекордний прибуток за жовтень у 1,7 млрд грн.

Під час цього фінансового буму важливо врахувати прийнятий Президентом закон про додаткове оподаткування надприбутків банків з початку 2024 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я