Регулятор телебачення пояснив причини блокування піратського сервісу HDRezka в Україні

Як стало відомо, українці втратили доступ до популярного сервісу HDRezka через його блокування. Винятковий піратський ресурс припинив свою роботу через розміщення заборонених в Україні російських фільмів та серіалів, зокрема з участю порєчєнкова, охлобистіна і міхалкова.

Максим Онопрієнко, член Національної ради з питань телебачення й радіомовлення, повідомив, що рішення про блокування було прийняте після внесення HDRezka до переліку сервісів держави-агресора в листопаді. Однією з причин блокування стало використання сервісом мови держави-агресора та розповсюдження на території України фільмів, заборонених законом про кінематографію.

Онопрієнко зауважив, що серед заборонених фільмів були такі, як “Ліквідація” та “Заповідний спецназ”. Також HDRezka надавав доступ до програм з участю осіб, які увійшли до переліку тих, що загрожують національній безпеці, зокрема порєчєнкова, охлобистіна, харак’яна та міхалкова.

Це блокування стало можливим завдяки новому закону про медіа, що набрав чинності в березні 2023 року. Цей закон, за словами Онопрієнка, є важливим кроком на шляху до євроінтеграції та є вимогою Євросоюзу.

HDRezka, який зараз перебуває під блокуванням, вже реагує на ситуацію, обіцяючи виправити проблему. Однак варто зазначити, що деякі українські провайдери почали застосовувати заходи з блокування, зокрема, відеоплеєр на сайті вже припинив свою роботу.

Представники HDRezka звинуватили регулятори у свавіллі та лобіюванні чужих інтересів, а також закликали бойкотувати інший сервіс, Megogo, звинувачуючи його у крадіжці українських перекладів.

Максим Онопрієнко також відповів на звинувачення у вбивстві “патріотичного” дубляжу, наголошуючи на наявності офіційних українських медіасервісів, які захищають українську озвучку та культуру.

Ситуація навколо HDRezka виявляється складною, і подальший розвиток подій залишається під пильною увагою української інтернет-спільноти.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я