Українські інженери розробили новий прилад для «Ігли», який дозволяє збивати ворожі цілі у темряві

Нова технічна розробка волонтерів з Одеси стала справжнім проривом у підсиленні обороноздатності. Місцеві технарі успішно розробили та вже впровадили в виробництво прилад, який дозволяє збивати ворожі цілі з ракетного комплексу “Ігла” у темряві.

Цей новаторський винахід — кріплення для тепловізорів, яке виконане на замовлення Сил протиповітряної оборони. Більше 500 таких кріплень, спроєктованих на кошти благодійників, вже направили в підрозділи ППО по всій Україні.

Відомо, що протягом великої війни українські зенітники вивчили можливості “Ігли” радянського зразка, але їх ефективність була обмежена лише світлим часом доби. Бійці захотіли вирішити цю проблему та звернулися до волонтерів із конструкторським завданням.

Технарі неодмінно відзначають унікальність свого винаходу: уніфіковане кріплення, що забезпечує надійну фіксацію тепловізора на ПЗРК. Після лише чотирьох місяців розробки вдалося створити простий та надійний фіксатор, який підходить до різних моделей ПЗРК.

Координатор конструкторського бюро волонтерів, Геннадій Сульдін, повідомив, що вже передали приблизно 500 кріплень у військові підрозділи. Перші результати не змусили себе чекати — зенітники 208 Херсонської зенітно-ракетної бригади з “Іглою” та тепловізором успішно вразили “Шахед”.

Зазначається, що ця модернізація дозволяє збирати ворожі цілі в темряві, враховуючи особливості роботи “Ігли”. Зараз кріплення виготовляють на заводі в Одеській області за вартістю близько трьох тисяч гривень за штуку. Волонтерські організації об’єднали зусилля для виробництва фіксаторів та закупівлі тепловізорів.

Але технарі мають ще більш амбіційні плани — забезпечити своїми розробками всі повітряні сили України, додаючи до кожного ПЗРК “Ігла” старого зразка кріплення та тепловізор для ефективної роботи у темряві. Одеські інженери продовжують зміцнювати оборонні можливості країни, роблячи вагомий внесок у забезпечення безпеки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я